Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Titeket nem háborít fel Mo-on...

Titeket nem háborít fel Mo-on hatályba lévő faji bűnről szóló törvényei?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy ha egy ember mondjuk bántalmaz egy romát,akkor az faji bűn? Ha állítólag az emberek közt mindenki egyenlő? Akkor miért nem mindenkire vonatkozik?? ,,Ez egy durva képmutatás!"

#fajibűn
2012. dec. 20. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De.
2012. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

azért nem legyünk álszentek,

1-1 ilyen roma-magyar konfliktus mindig a faji dolgok miatt tör ki.

2012. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Undorítónak tartom. Persze, ha egy cigány bántalmaz egy fehér embert, az már nem faji bűn. Rasszista törvény!
2012. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ugye! Maga a törvény diszkriminál!
2012. dec. 20. 20:49
 5/12 A kérdező kommentje:
2.-nak.Ha az ember CSAK a bőrszíne miatt diszkriminál valakit,az rasszizmus,és szerintem undorító.Ha egy adott közösség viseltes dolgait ítéled el,az szerintem lehet bőven jogos.Gondolom te se azért nem szereted őket mert sötétebb a bőrük,hanem azért mert így viselkednek ahogy.Én se kedvelem nagy többségüket,sőt megvetem az ilyen viselkedést,legyen az magyar vagy roma.
2012. dec. 20. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja.Rasszista törvény.
2012. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Komplikato ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van, ha bárkit bánt és nem önvédelemből, akkor a résztvevők származásától függetlenül rohadjon rá az elkövetőre a műanyag lakat. :)
2012. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Látom elolvastad a vonatkozó törvényt, és nyilván azt is pontosan tudod konkrétan milyen ügyben alkalmazták először.

A sok birka meg csak helyesel, mert ők is pontosan annyira jártak utána.


Gyengébbek kedvéért:

-a faji bűn egy csak a kérdező fejében létező fogalom

-a törvény azt bünteti, ha "mást valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoporthoz vagy a lakosság egyes csoportjaihoz tartozása vagy vélt tartozása miatt bántalmaz," Értelmező olvasás csodákra képes.

-az első akit elítéltek emiatt egy roma volt, aki megvert egy magyar diákot

2012. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha egy adott közösség viseltes dolgait ítéled el,az szerintem lehet bőven jogos"


Jogos nem jogos? Amíg nem buzdítasz gyűlöletre addig nem büntetendő. Ha magyarok elleni gyűlöletre uszítasz, akkor viszont büntetendő.

Problem?

2012. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fel igen! Itt a baj. Ha valaki valamit elkövet akkor legyen egyenlő a mérce! Mindegy milyen hovatartozású az illető.
2012. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!