Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Titeket nem háborít fel Mo-on...

Titeket nem háborít fel Mo-on hatályba lévő faji bűnről szóló törvényei?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy ha egy ember mondjuk bántalmaz egy romát,akkor az faji bűn? Ha állítólag az emberek közt mindenki egyenlő? Akkor miért nem mindenkire vonatkozik?? ,,Ez egy durva képmutatás!"

#fajibűn
2012. dec. 20. 20:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

8.dik válaszolónak.Igen csak a fejemben létezik ez a fogalom,mert konkrét ilyen törvény nincs,de ezek durva összefoglalása.De ha valakinek erről beszélsz,az egyből azt mondja,hogy faji bűn.


Én ugyan nem uszítok senkit,senki ellen,még csak azt kéne!Amúgy meg magyar vagyok,és saját magam ellen uszítani...

2012. dec. 21. 13:45
 12/12 anonim ***** válasza:

"De ha valakinek erről beszélsz,az egyből azt mondja,hogy faji bűn. "


Most hallom ezt a fogalmat először az életemben.

Ha azt hallom "faji bűn" előbb jut eszembe Ádám és Éva (pedig nem vagyok keresztény), mint valamilyen "hate crime".


Azt is leírtam, hogy a törvényben semmi (de semmi) komolyan felháborító dolog nincs. Részletekbe bele lehet kötni, főleg a "hate speech", a közösség elleni izgatás megfogalmazása homályos.

De a "hate crime", a közösség tagja elleni erőszak szabályozása ellen pontosan mi a kifogásod? Minden (ismétlem minden) csoportot véd, és nem az áldozat hovatartozását, hanem az elkövető indítékát nézi.

2012. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!