Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy keresőképes van a...

Ha egy keresőképes van a családban azt kirúghatják a munkahelyéről?

Figyelt kérdés
Egy multi cégnél dolgoztam,kirúgtak!Az egyik szakszervezetis munkatársam azt mondta,hogy ő azt hallotta,hogy ha egyedüli keresőképes vagyok a családban akkor ez a cég nem rúghat ki!Igaz ez????
2009. aug. 23. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Hülyeség.
2009. aug. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2009. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem azt kérdeztem hogy hülyeség-e!!!!!!
2009. aug. 23. 21:18
 4/13 A kérdező kommentje:

nem igaz,vagy nem rúghatják ki!

Esetleg kicsit bővebb válaszokat is kaphatnék???

2009. aug. 23. 21:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs ilyen törvény, kirúghatnak. Sajnálom, ami történt.
2009. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én 21,18.

Azt kérdezted, hogy igaz-e ez, erre válaszoltam, hogy természetesen nem.

2009. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Te szerencsétlen hülye kéredező!!! Nem a kérdésre írtam hogy hülyeség, hanem az a hülyeség, hogy nem rúghatnak ki! Amúgy baromira nem csodálom, hogy kirúgtak ilyen felfogóképességgel!
2009. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma bárkit bárhonnan kirúghatnak.Ha ez ellenkezik a Munka Törvénykönyvével,akkor mehet a Bíróságra.Ha szerencséje van,egy-két év múlva születhet itélet,de akkor már lehet,hogy a cég nem is létezik.Ez a kapitalizmus.
2009. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nincs ilyen törvény... :-[

Bárkit, bármikor kirúghatnak...

Mondjuk, a GYES-en levő kismamát nem, de ahogy visszamegy dolgozni, másnap már felmondhatnak neki.

A betegállományban levő dolgozót sem lehet kirúgni, de ahogy bemegy dolgozni, másnap megkaphatja a munkakönyvét...


Abszolúte nem foglalkozik a Munkaadód a magán-problémáiddal, hiába egyedül neveled a gyerekeidet vagy lebénult az anyukád, vagy magas a bankkölcsönöd...


Mondjuk létszám-leépítések idején normálisabb cégeknél emberségből szokták nézni, hogy első körben olyanoknak mondjanak fel, akik családjában nem okoz nagyobb tragédiát az egyik kereső munkanélkülisége, de második körben már nem tudnak erre figyelemmel lenni...


Nagyon sajnálom... :-[


Próbálj most arra koncentrálni, hogy minél előbb valamilyen (bármilyen!) munkát szerezz!!!

Azzal nem mész már semmire, ha azon keseregsz, miért bocsátottak el innen... LÉPJ TOVÁBB!


Szurkolok neked! :]

2009. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
nem, nem rúghatnak ki, te szent vagy, mint indiában a tehén..
2009. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!