Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy japán ember lehet magyar...

Egy japán ember lehet magyar állampolgár? Vagy csak magyar lehet magyar állampolgár?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
fekete pákó is magyar állampolgár
2012. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Na látod, az első is azt mondja, hogy Pákó :D
2012. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése. Egy afrikai őserdei törzsfőnök is lehet magyar állampolgár.
2012. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet.


[link]

2012. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne. Magyar is lehet japán állampolgár.
2012. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Magyar is lehet japán állampolgár."


Hogy? Én úgy vagyok informálódva, hogy ha valaki külföldi Japánhoz megy hozzá akkor sem kap állampolgárságot. De lehet, hogy nincs igazam!

2012. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Komplikato ***** válasza:

6-os a Japánban uralkodó nem kicsit kirekesztő politikának mi a halál köze van a magyar állampolgársághoz? Volt olyan kitétel, hogy az kaphatott egy időben japán állampolgárságot, akinek mindkét szülője vagy az anyja volt japán. Ezt meg azért (is) használták, mert rengeteg a háborúban elfoglalt területekről származó koreai, kínai, stb. embernek az apja így vagy úgy japán volt és nem akartak nekik állampolgárságot adni. Most pár éve enyhítették.


A magyar állampolgárságnak van jó pár feltétele, ezek publikusak, szerintem keresővel megtalálható. Bár érdekes sztorikat hallani arról, hogy egy angol angol hamarabb kapja meg, mint egy erdélyi magyar például és amilyen a világ én ezt el tudom képzelni.

2012. dec. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"6-os a Japánban uralkodó nem kicsit kirekesztő politikának mi a halál köze van a magyar állampolgársághoz?"


Csak annyi, hogy nem egészen úgy van az mint ahogy valaki állította, hogy amíg egy Japán lehet Magyar állampolgár nem nehezen, fordítva ez nem ilyen egyszerű!

2012. dec. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben a liberális világban lehetnek, dehát ma már a cigányt sem különböztetik a magyartól, uh nincs miről beszélnünk...
2012. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

van egy állampolgársági törvényünk, nem is túl hosszú


[link]

2012. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!