Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi állampolgár hogy...

Külföldi állampolgár hogy vehet autót Mo. -n?

Figyelt kérdés

Vázolom röviden: nem Eu-s országbeli állampolgár vagyok.

A nővérem viszont magyar állampolgár, akinek van egy lizinges kocsija. Mivel nem használja ezért én szeretném áthozni magamnak.

Nos a kérdés az, hogy mi ennek a menete Pontosan?

Kell-e, illetve lehet-e nekem adásvételit írni, a hitelt nekem át kell-e/ át lehet-e vállalni, vagy fizetheti ő, úgy, hogy a kocsival én járok?



2012. dec. 26. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lizingátvállalással biztosan nem veheted meg, mivel másik országba kellene fizetni, és oda nem hiszem, hogy ki tudnák postázni.

Az lenne a megoldás, ha írnátok egy adásvételit, és bejegyeznének téged, mint üzembentartót, vagy tulajdonost a forgalmi engedélybe. Te pedig küldenéd mindig a testvérednek a pénzt, és ő fizetné be a havi törlesztőt.

2012. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha ez így lehetséges, akkor jó is lenne. Most akkor csak az a kérdés, hogy át tudok-e vele járni a határon, avagy sem?!

Egyébként az átíratás és a többi formalitás nem nagy cucc, csak ez a lízinges dolog bosszant, nehogy visszafordítsanak miatta!

2012. dec. 28. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!