Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Véletlen Tesco-s lopás, a...

Véletlen Tesco-s lopás, a kapu nem csipogott. Lehet e ebből baj?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. Karácsony előtti napon úgy döntöttünk párommal, hogy ellátogatunk, a helyi Tescóba ahova amúgy elér, ritkán játunk mivel gyalog nagyon messze van, a Tescos busz meg jobb esetben is csak 2-3 óránként jár. Gondoltuk megnézzük, milyen játékokat árulnak, aminek az 1 éves kislányunk is örülne, plusz én is akartam venni egy pendrivét. Bementünk a boltba be is raktuk a pendrivét(ami egy nagy műanyag dobozba volt zárva) a kosárba és nekikezdünk a nagybevásárlásnak. Ám időközben mivel hogy melegem lett így bedobtam a hátizsákom a kosár egyik üres sarokba. Csak nem vettem észre hogy előzőleg odaraktam a pendrivét is. Miután végeztünk a vásárlással a kislányom már nagyon nyűgös lett, és a buszhoz is már csak negyed óra volt, gyorsan beálltunk az egyik kasszához ahol épp valami tanuló dolgozott és kifizettünk mindent. Kitoltuk a kocsit az áruház bejáratához(még épületen belül) felöltözünk (ami legalább 5-10 perc). majd siettünk a busz megállóba ahol gyorsan a kocsiból a szatyrokba, táskába pakoltunk. Ekkor vettem észre, hogy a pendrivén rajta maradt a műanyag doboz. Hirtelen nem tudtam mi tévő legyek a kislányom ott nyűgölődött a kezembe, a buszos már jelezte, hogy kapkodjuk magunkat mert indulna. Ha visszaviszem leszedetni akkor, lekéssük a buszt ami csak 2 óra múlva lesz újra, vagy gyalogolunk a hidegbe 40 percet kezembe a gyerekkel(lévén a babakocsit nem hoztuk mert nem fér a buszra). Így mivel gondoltam csak a tanuló pénztáros volt figyelmetlen beraktam a táskámba a pendrivét és elindultunk haza. Csak otthon a blokk tüzetes átvizsgálása után vettem észre hogy a 2500 FT-s pendrive nem szerepelt a listán. Vissza már nem vihettem mert a bolt napokra bezárt nekem pedig szükségem volt a pendrivére elég sürgősen így kinyitottam a műanyag dobozt. Ma viszont már felmerült bennem hogy talán ezt mégsem kellett volna. Szerintetek lehet e ebből bármi bajunk így hogy nem csipogott egyik kapu sem? Kerüljük e mostantól ezt a boltot?

2012. dec. 27. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha ott helyben nem kaptak el, akkor már nem is fognak.
2012. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne aggódj ebből semmi gond nem lesz, nálunk 1x egy egész karton tejet toltunk ki teljesen véletlen mert a kocsi alsó részére tettük arra a keretre amin a kerekek vannak és elfelejtettük a pénztárnál hogy ott van.

Ha akkor ott nem vette észre senki akkor utólag sem fogják a Tesco-t meg nem kell sajnálni, nem fog tönkre menni.

2012. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 belapus ***** válasza:
71%

Ha lelkiismeret-furdalást okoz, akkor vidd vissza, ha nem, akkor tartsd meg.A boltba nyugodtan elmehetsz továbbra is.

Érdekes kísérlet lenne megnézni, hogyan fogadnák a visszavitelt.Vajon megköszönnék, ügyet csinálnának belőle vagy egyszerűen kiröhögnék azt aki visszaviszi ?

Vagy...


[link]

2012. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha a kamera rögzítette, akkor a pénztáros kislánnyal kifizettetik az összeget! Erre elég nagy az esély. Titeket nem tudnak beazonosítani, de a pénztárost igen.

Illene tudni, hogy soha nem a bolt, vagy bank fizet rá, hanem mindig a pénztáros.

2012. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

"Erre elég nagy az esély."


Szerintem meg elég kicsi, pláne, hogy le volt takarva.

Arra meg amúgy sincs kapacitás, hogy a felvételeket ok nélkül visszanézzék.

2012. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy kicsit megnyugtattatok. Gondolkodtam azon hogy visszaviszem, de azt nem szeretném hogy jegyzőkönyvet vegyenek erről az egészről.
2012. dec. 27. 15:58
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a kamera rögzítette, akkor a pénztáros kislánnyal kifizettetik az összeget! Erre elég nagy az esély."


Ebben az esetben ennek az esélye nulla. Ha észreveszik a következő leltárnál akkor sem fogják visszanézni a hetekkel ezelőtti felvételeket mert senki sem fog a monitor előtt napokig gubbasztani egy pendrive miatt. Ha akkor ott a kamerákon látszódott volna akkor helyben elveszik a biztonságiak, ok nélkül nem néznek vissza 1 percet sem.

2012. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 belapus ***** válasza:
80%

Pláne nem fogják visszanézni, ha meg sem őrizhetik addig:


[link]

2012. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem lesz semmi bajod belőle,ez csak egy pendrive,ha értékesebb valami lett volna,még akkor sem lenne bajod.

Nyugodj meg.

2012. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem kürtőlőd szét mindenkinek a neten nem lesz gond belőle egyszer 10-15éve én a kosarat vitem haza nem let belőle semi
2012. dec. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!