Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az öngyilkosságra való felbújt...

Az öngyilkosságra való felbújtást bünteti a törvény?

Figyelt kérdés

Valaki öngyilkos lesz, hagy hátra egy levelet, hogy nem látott más kiutat, többször elbeszélgetett xy-al , aki szintén megerősítette minden alkalommal, hogy ez az egyetlen megoldás. Teszem azt még néhányan hallották is az ilyen beszélgetések egyes részeit.

Ezért elítélnek valakit?



2012. dec. 30. 08:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
El bizony.
2012. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
jaja..
2012. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen!
2012. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
elég magabiztosnak & egyértelműnek hangzottak a válaszok :D
2012. dec. 30. 09:59
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
ahogy az öngyilkosságban való segédkezést is elítélik
2012. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Garamvölgyi László elmondta, hogy az öngyilkosságra való felbujtás bűncselekménynek számít, csakúgy, mint az ebben való közreműködés.


egy 2006-os cikkből idézet

2012. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

"Öngyilkosságban közreműködés


168. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2012. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Valakinek a pontozása alapján nagyon nem tetszettek az egyértelmű IGEN-ek, de ettől még ugyanúgy igaz: a kérdező által említett személy bűncselekményt követett el.
2012. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem a lepontozást, a büntetőjog igenis büntetni rendeli az öngyilkosságra rábírást, mindenkinek igaza van, aki igennel válaszolt!!

És valaki már be is linkelte a hatályos törvényszöveget, szóval mi is a lepontozás!?

2012. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

És valaki már be is linkelte a hatályos törvényszöveget, szóval mi is a lepontozás!? már egy kérdésnél rám irtak hogy én pontozok e le. akkor eme választ küldtem:


"vannak ilyenek más kérdéseknél. szerintem nem is válaszolnak a kérdésre, csupán lepontoznak mindenkit, és ezzel élik ki pszichopata vágyaikat mondjuk a tanárjuk vagy a fönökük felett, aki nem értékeli eléggé a munkájukat"

2012. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!