Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kifezetett 1000. - alatti...

A kifezetett 1000. - alatti kifizetett jegyzőkönyvezett bolti csenés von maga után valami dolgokat?

Figyelt kérdés
értem ez alatt rendőrség, büntetett előélet, kiküldött értesítő stb.

2012. dec. 21. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egyetlen dologtól függ, hogy feljelentettek -e. Azt meg hidd el, hogy itt senki sem fogja tudni.
2012. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, szabálysértési eljárás indul tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt, ha a bolt tesz feljelentést.

Lehetőségük lett volna helyben rendőrt hívni, akkor gyorsított eljárásban a rendőr figyelmeztethetett volna, vagy helyszíni bírságot adhatott volna.

Mert ugye a szabálysértés megtörtént, és nem rajtad múlt, hogy kísérlet, vagy befejezett lopás történik.


132. A tulajdon elleni szabálysértés


177. § (1) Aki


a) ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,


b) ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélést, csalást, szándékos rongálást,


c) ötvenezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést


követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését MEGKÍSÉRLI, szabálysértést követ el.

2012. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ehhez annyi hozzátennék hogy a rendőr elő is állított volna ugyanis a tulajdon elleni szabs bekerült az elzárással sujthatò szabálysértések közé....pár napot csücsültél volna.illetve ha fél éven belül 3szor követed el akkor az már üzletszerű ezért bűncselekmény
2012. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Az én értékrendemben:

A MÁS tulajdonának jogtalan elvétele, nem "csenés", hanem kőkemény aljas LOPÁS, értékhatártól függetlenül.

Ne vedd el ami nem a tiéd, B+!!!

2012. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
először is nem én vettem, másodszor pedig nem értitek a kérdést egyáltalán nem arról van szó, amit hisztek...
2012. dec. 24. 13:44
 6/10 A kérdező kommentje:
és különben is nekem te ne b+-oljál -.-"
2012. dec. 24. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor kifejtenéd ahhoz, hogy segíteni tudjunk?
2012. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem értjük a kérdést?szerintem értettük és elég érthetően válaszoltunk is rá.de ha tudni akarsz még valamit jol mondja bucsek,fejtsd ki bővebben.
2012. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
annyi a lényege, hogy keresztapám elment egy boltba és állítólag mint a nagyobb hipermarketekben csak belekóstolt ilyen kisebb gyümölcsökbe és talán valami csokit is felbontott ezután behívták őt a raktárba és felvették az adatait és jegyzőkönyvet készítettek róla ő pedig kifizette a terméket hogy ne legyen nagyobb baj fel nem jelentették rendőrt nem hívtak csak az érdekelt volna hogy papírt küldenek-e a címére vagy hogy emiatt lesz-e büntetett előélete esetleg néhán munkahelyen nem dolgozhat stb.
2012. dec. 24. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem hívtak rendőrt akkor nem is tud róla a rendőrség. Ebből következik, hogy a hatóságtól semmilyen papírt nem fog kapni. A bolt kifizettette vele a kárát, és le van tudva.

Miért nem így tetted fel a kérdést a legelején?

2012. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!