Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Munka Törvénykönyve szerint...

A Munka Törvénykönyve szerint lehet úgy dolgozni hogy 24 óra munka után 48 óra pihenés?

Figyelt kérdés

Édesapám cégét, ahol biztonsági-őrként dolgozik, elviekben meg akarják büntetni, mert a fent leírtak szerint dolgoznak. Az én munkáltatóm viszont év elején azt mondta, hogy ezek a pihenőidők megszűntek, voltam úgy párszor hogy reggel 6kor végeztem és mentem vissza délután 2-re.

Most akkor hogy is kell biztosítani a pihenő időt?



2012. dec. 31. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet dolgozni, talán már a 24/72 se megengedett, csak senki nem szól, mert 24/48-ba elég szép fizetést lehet összerántani más cégekhez képest és még mindig nem dolgozod magad halálra tudomásom szerint.

Az viszont 100% h 24 óra után a 8 óra pihenő az bukta, főleg, h a pihiidőbe nem számít bele a hazautazás.

2012. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így lehet,ahogy az előző leírta.Jó példa,hogy buszsofőrként ott vagyok közel 14 órát egy nap és másnap is mennem kell és így tovább(heti 5 nap átlagban)Persze ezt is meg lehet csinálni,mert 8 óra pár percet számol el,magyarul,annyi számít munkaidőnek,a többi nem számít ledolgozott időnek,csak ott vagyok(alhatok vagy buszt is mosathatok vagy bármi egyéb,de akkor nem vezetek-nem számít a munkaidőbe)így simán mehetek hajnaliban 4-re és este érhetek haza 6-ra,teljesen normális.

Az,hogy ez mellett magánélet,pihenés nuku,az más tészta.

Ez is teljesen normális,akkor az általad leírt dolog is biztosan szabályos.

2012. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 3. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!