Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekeknek nem szabad az...

A gyerekeknek nem szabad az anyjukat fáradtnak és meggyötörtnek látni. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Egyik kollégámtól hallottam ezt, aki anyuka. Nekem elsőre nagyon furcsa volt, viszont nincs gyerekem, nem tudom, hogy igaz-e.

Munkahelyemen bizonyos okok miatt az utóbbi napokban rengeteg lett a munka, mindenkinek bent kell maradnia akár 16-20 órákat is sajnos. Munkatársam viszont még a maradék kevés időre sem megy haza pihenni, inkább bent marad, vagy valamelyik munkatársunknál alszik, mivel állítása szerint a gyerekek csak akkor lássák mikor kipihent, friss és szép. Viszont így a gyerekeit az utóbbi egy hétben egyáltalán nem is látta, ami észrevehetően megviseli.

A gyerkekre egyébként az apuka, vagy ha ő is dolgozik, akkor az unokákért nem túlzottan lelkesedő nagyszülők vigyáznak. Mindketten lányok, ha jól tudom 3 és 4 évesek.



2012. aug. 30. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Egy állandóan lestrapált és ideges szülő nem jó, de az túlzás szerintem, amit a munkatársad csinál. De majd meglátjuk, mi lesz, ha felnőnek a lányok.
2012. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott valami más gond van. Nem is látnák a gyerekek, ha éjjel jár haza ők már biztos alusznak. Meg maga a kifogása is butaság. Minden gyerek látta már fáradtnak a szülőjét.
2012. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Ilyen jó kamu szöveget rég hallottam. :D

Anyuka elég önző lehet. Szerintem csak simán nincs kedve hazamenni és még a gyerekekkel is törődni.

2012. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne? Ő is ember, nem kell tökéletesnek játszani magát egy embernek még a gyereke előtt sem. Különben meg ha pár év múlva visszagondol a gyerek nem azt látja, hogy Anyu fáradtan játszott velem hanem nem volt itthon. Ez jobb lenne, mert én nem hiszem.
2012. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolsz, hogy apukával vannak gondok, azt erősen kétlem. Hallom őket telefonálgatni időnként, megy nagyon a "szeretlekezés", sőt tegnap meg tegnapelőtt be is jött segíteni pár órára a férje, mikor megkérte. Pedig nem szakmabeli.
2012. aug. 30. 23:13
 6/15 A kérdező kommentje:
Ő azzal érvel, hogy mikor hazamenne (úgy hajnali 5 körül van rá lehetőség), a gyerekek felébrednek, és nem értik meg, hogy anyuka inkább pihenne és 3-4 óra múlva pedig újra el kell mennie.
2012. aug. 30. 23:16
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Az az érv hogy ha hazamegy rosszabb, mert nem értik, az oké, és persze, jobb ha mikor hazamenne tudna pihenni. De azért az túlzás hogy ilyen kicsik mellé nem megy haza, hogy ne lássák fáradtan.
2012. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem anyuka a szeretőjéhez jár, és ez egy jó kis alibi neki... Sajnos láttam erre példát, nem egyet, hasonló kifogással maradt a városban, és nem utazott haza.
2012. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy valakinek napi 16-20 óra munka után kufircolni van kedve valakivel pihenés helyett. Hosszú távon nem menne, nekem legalább is. A pihenést többre tartom mint a szexet, a végkimerülés nem az én műfajom. Amúgy az az indok számomra is elfogadhatóbb, hogy felkelnek a gyerekek, és nem hagyják pihenni, ezért nem megy haza. Ez a gyerekeknek sem jó, hisz miért kelnének fél 5-kor, ha amúgy csak 8-kor kéne nekik? Az viszont hülyeség, hogy a gyerekek nem láthatják az anyjukat fáradtan. Miért nem? Anyuka robotból van, aki mindig tökéletes? Vagy legalábbis ezt a média által kreált tévhitet akarja beadni a 3 éves gyerekeknek? És egyáltalán 3-4 évesen egy kisgyerek mennyire fogja fel, hogy "anyu most nagyon fáradt"? Maximum akkor, ha kiabál velük és türelmetlen, de akkor is csak annyi jön le nekik, hogy "anyu furcsa".
2012. aug. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nemtom, a káosz első pár napjában hazament és állítólag hatalmas volt a sírás és a hiszti, mikor újra el kellett jönnie dolgozni, de ugye én nem voltam ott mikor ez történt, úgyhogy nem tudom igaz-e.

Ez a szeretőjéhez jár meg baromság, nem kéne ráhúzni mindenre a "minden pasi k0csög és minden nő kurv@" témát. 20 óra meló után aztán pont ahhoz van kedve akárkinek is.

2012. aug. 31. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!