Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökséggel kapcsolatos kérdés?...

NarcoLepsy kérdése:

Örökséggel kapcsolatos kérdés? Segitséget szeretnék?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt meghalt a papám. A mostohamamám (felesége), a papám két gyermeke és én örököltünk.(azért örököltem én a papám után mert édesapám már meghalt és igy rámszáll az örökség. Tehát mostohamamám 50%-ban örökös , és mi hárman osztozunk a másik 50%-on. A két gyerek lemondott az örökségükről a mostohamamám felé. Én is lemondtam volna de azt mondták mivel kiskorú vagyok "ezért" véd a gyámügy". Ezért én nem mondhattam le róla. A határozat az lett, hogy a mostohamamám fizessen meg a részemre 862.500 Ft-ot. Ha már ennyire akart védeni a gyámügy nem fogok lemondani róla. 19 éves vagyok most. Azzal hiteget ha eladja az ingatlant kifizet. A félreértések elkerülése végett ez egy üres panel lakás nem ebben lakik. Elég sok pénzük van de szerintem nem akar kifizetni engem. A kifizetési határozaton nincs rajta határidő. Tehát addig húzhatja ameddig akarja. Mit lehet ilyenkor tenni? Ügyvéd tud valamit csinálni? Esetleg a 862 ezer forintos tartozást eladhatom magánszemélynek? Ha igen mennyiért, és mi a folyamata? Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 5. 14:48
 1/2 tomala ***** válasza:
100%

Ha a határozaton nincs határidő, az itt azt jelenti, hogy a tartozása a határozat meghozatalakor azonnal esedékes. Tehát most már nem csak a tőkeösszeggel, hanem annak kamataival is tartozik.


A legegyszerűbb megoldás a következő:

1.) hivatalos felszólító levelet küldesz neki teljesítési határidővel az összegre és a kamatokra nézve (ajánlottan, tértivevénnyel, egy másolatot megőrizve).

2.) Ha erre nem teljesít, elmész egy közjegyzőhöz, és fizetési meghagyási kérelmet adsz be (ott van erre nyomtatvány, a közjegyző irodája majd segít). Abban megjelölöd a követelés alapjaként a határozatot, továbbá hivatkozol a hivatalos felszólításra is. A kamatokat is fel kell tüntetni.

3.) Ezután kibocsátják neki a fizetési meghagyást. Két dolgot tehet:

4.a) Ha erre 15 napon belül nem terjeszt elő ellentmondást a bíróságnál, akkor az olyan, mintha jogerős bírósági ítéleted lenne arról, hogy tartozik. Tehát mehetsz a követeléssel a végrehajtóhoz, aki el fogja árvereztetni az ingatlant, és abból kielégíti a követelésed, és a saját munkadíját.

4.b) Ha a mostohamama ellentmondást terjeszt elő, akkor bírósági ügy lesz a dologból. Ennek végén valószínűleg ugyanúgy lesz egy jogerős ítéleted ugyanerről, csak a kedves mamán még a perköltséget is behajtják. Meg persze tovább húzódik az ügy, és kamat is több lesz.


Keress meg egy ügyvédet. A végén az ügyvédi költségedet is az adóson hajtják be.

2013. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!