Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Válófélben vagyunk, párom...

Válófélben vagyunk, párom gépén találtam arra utaló információkat, hogy öngyilkos akar lenni. Ciánnal és fegyverekkel kapcsolatos dolgokat nézett. Hogyan lehetne őt megóvni? Tudnék segítséget kérni vmelyik szervtől?

Figyelt kérdés
Békülés nem jöhet szóba. Az is lehet, h minket akar bántani, mert már fenyegetőzött ezzel - kinyír mindenkit a családomban, a kisfiát, engem, aztán öngyilkos lesz. de ezt tagadja, ha az öngyilkosságra kérdezek, arra nem válaszol. Nem tudta, h meg fogom látni,tehát nem zsarolásról van szó.
2012. szept. 30. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet csak egy látványos segélykiáltás. Ha félted magad és a gyereket lépj le. Ha őt félted nem tudom mit kéne.

Szervezet csak olaj a tűzre, tenni nincs mit és mi alapján.

2012. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
100%, h nem tudta, h meglátom, mire készül. szóval ha mondta volna, vagy fenyegetőzött volna ezzel, akkor lehetne segélykiáltás, de ez így komolynak tűnik.
2012. szept. 30. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Az esetek döntő többségében az, de nem vitázom, te látod a helyzetet (viszont ha átlátod kezelhetnéd is, végülis te ismered mint senki más).


Mondjuk nem vagy rá alkalmas, mert most te vagy a főgonosz és igy nem megy. Akkor szólj valakinek akiben megbizol és tudja kezelni a férjed, remélhetőleg ő képes lenyugtatni.

A bizalom azért kell hogy ne árulja el a békéltető ő azért jelent meg mert tud az öngyilkossági szándékról, ez csak egy újabb árulás és olaj a tűzre.

2012. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezen gondolkodtam, h kin keresztül lehetne vmit. De a testvérét, anyukáját is lekoptatja, igazi barátja nincs, csak ivócimborái. sosem beszél az érzéseiről, vagy nem azt mondja el, amit gondol, érez. ez is közrejátszott abban, h itt tartunk...
2012. szept. 30. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:
az esetek döntő többségében... pff... remélem legalább szuper szuicidológus vagy, és nem csak egy neten olvasott marhaságot hajtogatsz. Az esetek döntő többségében ha már itt tartunk, az öngyilkosok kb nyolcvan százaléka említést tett valamilyen módon tettéről. ez a nő meg nem. szerintem komolyan kell venni.
2012. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"szerintem komolyan kell venni"


Jó, és akkor most mond el hogyan kell ezt komolyan venni.

Nem szólt róla, de azért a google ablakát nyitva felejtette benne fegyverekkel és ciánnal.

Ha a szakitás miatti öngyilkos fenyegetéseket mindenki beváltaná már kihalt volna az emberiség.

Van rá sansz hogy megteszi? Mindenre van. De mit kéne csinálni, ezt mondd el. Kötözze le vagy hivja ki az FBI-t?

2012. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele. Azt mondta, megfordult a fejében, ha nem fog összejönni semmi - se új nő, se új állás stb., akkor lehet, h megtenné. Elmondtam, h ennél rosszabbat nem is tehetne, meg persze ez látszik a legkönnyebbnek, mi meg hordjuk a terhét életünk végéig. Ha megteszi, sosem tudja meg, mi történhetett volna stb. Úgy láttam, h használt. Különben ma már fodrászhoz készült, és más jelek is azt mutatták, h nem gondolta komolyan. remélem, igazam lesz. talán ennél jobban szereti magát... azért nyitva tartom a szememet, mert még nem költözött el, el tudjuk kerülni egymást, mondtam, h maradjon akár a per végéig is, ha úgy jobb neki,bár nem hinném, h ettől könnyebb ezt feldolgozni. legalább is nekem nem.

Köszönöm a javaslatokat, segítséget!

2012. okt. 1. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már beszéltél vele erről, de azt is megpendítheted neki, hogy ott a kisfia, akit - akár külön vagytok, akár együtt - fel kell nevelnetek.
2012. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!