Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogi menete a gyerektartá...

Mi a jogi menete a gyerektartás "behajtásának"?

Figyelt kérdés
5hönapja kellene fizetni de csak kétszer tette azt sem idöben akkor se annyit amennyit kellene!Volt 150ezer hátraléka amit tizezrével kellett volna fizetni(ha egyszer nem fizeti egyben kell)abbol még nem kaptunk!Inditottam végrehajtásit de két honapja semmi hir!látom még az a pénzt valaha?be lehet hajtani valahogy az elmaradt gytartást?
2009. aug. 27. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz tenni, amit már megtettél. Én is két hónapja adtam be a végrehajtást, azt mondták, egy hónap alatt lesz eredmény. Ma vagy holnap akarok bemenni utánakérdzeni.

Amúgy ha tudják, behajtják, ha nem tudják, akkor a gyámügynél lehet kérni, hogy az állam megelőlegezze (bizonyítani kell, hogy 6 hónapja nem fizetett), de akkor ők a hátralékot nem fizetik ki, csak utána folyamatosan a gyerektartás összegét.

2009. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes a végrehajtási eljárás mellett a rendőrségre is tenni egy feljelentést, majd ezt követően a gyámügyön elindítani az állam általi megelőlegezésre vonatkozó eljárást. A rendőrségen gyanúsítottként hallgatják majd ki a kötelezettet, de felajánlják neki, hogy ha fizet, megszüntetik az eljárást, így van rá esély hogy megkapd a pénzt.

Ha elítélték a rendőrségi eljárás kapcsán, az ítélettől számítva ha egy hónap kimarad, már teheted az újabb feljelentést, a harmadik feljelentés után már börtönbüntetésre is számíthat (mostanában elég szigorúan veszik), így egyre nő az esély arra, hogy fizetni fog.

Úgy tudom, mostanában már a gyámügy kéri az állam általi megelőlegezéses eljárásnál, hogy előtte tegyél rendőrségi feljelentést.

A gyámügyön három évre előre megítélik a tartásdíjat és ez mindig pontosan érkezik és az összeg is mindig megvan :) persze ettől még a kötelezett fizetési kötelezettsége fennáll.

2009. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!