Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt Férjem 100ezret keres...

Nem dávid kérdése:

Volt Férjem 100ezret keres netoba, mennyi lehet a gyerektartás amit megítél a bíróság?

Figyelt kérdés
a volt férjem 100ezret keres netoba. kb mennyi lehet az az összeg amit megítél a bíróság hogy nekem mint anyának fizessen gyerektartásként?
2011. aug. 29. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekre max.20.000.- Ft.
2011. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek után a fizetés 20%-át, kettő után 40%-át, 3 után max 50%-át. Ha időközben neki is születik gyereke, akkor kérhet és kap új elbírálást, mert a bíróság nem tesz különbséget gyerek és gyerek közt.
2011. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A biróság nem "neked, mint anyának" itél meg gyerektartást, hanem a gyereknek.

A gyerektartás összege a netto fizetés 20%-a gyerekeknként, de maximum 50%, akárhány gyerek is van. Ha az apának a veled közös gyerek(ek)en kivül van(nak) másik gyerek(ei) is, akkor az összes gyerek számával elosztják az 50%-ot és annyi jut egy gyerekre.

2011. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"nekem mint anyának fizessen gyerektartásként?"


Ez nekem is szemet szúrt. :) Semmit, az már asszonytartás lenne. :)

2011. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Sok nő azért szül hogy pénzt kapjon a gyerekei után, majd bevágja mindet a bölcsődébe, ingyen étkeztetést kap mind mint rászoruló gyerek, a pénzt meg magára költi. Nem kizárt hogy ugyanez van néha gyerektartásnál is, a nők többsége ugyanis le...ja azt hogy esetleg ő volt a válásnál a hibás, akkor is a legszívesebben kifosztanák a volt férjüket, majd nem is a gyerekekre költi. A nők nagy része a pénzre hajt, persze az én feleségem kivétel ez alól.
2011. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!