Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az ügyész börtönt javasol,...

Ha az ügyész börtönt javasol, de a bíró felfüggesztettet mondd egy eljárásban, akkor a 3 nap (vagy amennyi) gondolkodási idő után, általában ragaszkodnak az ügyészek a saját igazukhoz, vagy ÁLTALÁBAN elfogadják a bíró döntését?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi nem véleményre, köszönöm!
2009. aug. 27. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a benyomásom, hogy az ügyész általában már a tárgyaláson bejelenti, ha fellebbezni kíván, így van esély ha akkor nem szólt nem is fog, de persze lehet aki gondolkodik rajta. És ezt így nem lehet megmondani, hogy általában mi van, rengeteg mindentől függ, nincs két egyforma eset.
2009. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 3 napozik az ügyész, az vagy azt jelenti, hogy az eredeti elképzelésével szemben némileg meggyőzte a bírói indokolás és ezt még át kell gondolnia, vagy azt, hogy az eredeti elképzeléstől eltérő ítélet esetén a jogorvoslati nyilatkozata előtt konzultánia kell a vezető ügyésszel.

Statisztikát nem tudok, de mindenképpen reményt keltő, ha nem kapásból jelenti be a fellebbezést.

2009. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. aug. 27. 21:53
 4/4 anonim válasza:

Én évekig dolgoztam ügyészségen, ilyenkor azért háromnapoztunk, hogy a vezetővel (helyettesekkel) meg lehessen beszélni a tudomásul vételt/fellebbezést. senki nem szeret fellebbezést írni, mégha csak súlyosításra is (az egyszerű)


mondjuk abban a szervezeti egységben 10-ből 7-szer ilyenkor is fellebbezés lett a vége.

2009. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!