Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem durva, hogy egy bíró 70...

Nem durva, hogy egy bíró 70 éves korig ítélkezhet? És most meg fel vannak háborodva, amiért 65-ig akarják engedni "csak"?

Figyelt kérdés

Azért álljon meg a menet, születik így is éppen elég balfék ítélet, sokszor pont a bíró szenilitása, hozzá nem értése miatt. Én ledöbbentem ezen a 70 éves koron, de akkor már értem, miért vélek felfedezni sok zagyvaságot pár ítéletben. De akkor máe nem csodálkozom, ha bíró úrnak el kell magyarázni, mi az az internet pl.


Szerintetek nem normálisabb az, ha csak 65 éves korig engedik ?


2011. ápr. 14. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Csak 62-ig engedik,nem 65-ig. Aki 70 éves,az még nem feltétlen szenilis! Ahhoz,hogy bíró legyen valaki,nem elég a diploma és néhány év gyakorlat! 35-40-en évesen még csak tanulgatja a szakmát. Sokkal több rossz ítéletet hoznak,mint az idősebbek. Főleg,ha a Bíróság vezetőiről van szó.

Nem az alkalmasságukat kérdőjelezi meg a Fidesz,hanem még a Bíróságokat is a kezében akarja tartani. Az egész erről szól.

2011. ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó hát ez nem kérdés, már most a kezében tartja sztem
2011. ápr. 14. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:

az idős bírák hozzák a rossz ítéleteket

elfásultak

korruptak

unottak

2011. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én is ilyesmire gondoltam
2011. ápr. 16. 14:19
 5/5 anonim válasza:
Igen durva, szerintem 60 fölött (56 éves vagyok) nem szabadna ilyen beosztásokban dolgozni. Persze vannak kívételek, viszont: alkalmassági vizsgálatot kell tartani. kb. évente. Így van ez több beosztásban is: pl. a közlekedés (mozdonyvezetők, stb.)A jogászok, bírók stb. az egy külön világ...!? (SZERINTEM)
2011. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!