Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ebben a helyzetben a...

Mi lenne ebben a helyzetben a legésszerűbb lépés? Feljelentés?

Figyelt kérdés

a kollégiumi kiköltözést tárgyhó 20-áig be kell jelenteni, ellenkező esetben a következő hónapot is ki kell fizetni. én 20-án bejelentettem (előtte meg is kérdeztem egy illetékest, hogy nem késő-e még, azt válaszolta, hogy időben vagyok). erre kapom az e-mailt, hogy mégis elkéstem. felkerestem az említett illetékest, aki azt felelte, hogy 19-e éjfél a határidő, ők ezt a 20-át úgy értették, hogy aznap már nem lehet... nos erről 1 szó nem esett az általuk szerkesztett hivatalos oldalon, sőt még a hivatalosan kirendelt ügyintéző is csak utólag közölte - megmásítva, amit előbb mondott - hogy későn adtam be a kérelmet.

természetesen arról, hogy ki kell fizetnem a januári díjat, már csak akkor értesítettek mikor kiköltöztem, véletlenül sem szóltak előtte, amikor még lemondhattam volna a kiköltözési kérelmet.


amennyiben a kollégiumi bizottsággal nem sikerülne tisztázni a félreértést és orvosolni a helyzetet (tartozás eltörlése), akkor milyen lépéseket tehetek az ügy érdekében?



2013. jan. 9. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A 20-IG annyit jelent, hogy 20-a ELÖTT kell kijelentkezni.


Ez egyszerüen csak magyar nyelvtudást igényel, ha nem jelentetted be idöben, akkor az a te hibád, és semmi esélyed sincs bármiféle lépéseket tenni.

2013. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem nem ilyen egyszerű a helyzet. pl a jelentkezési határidő a felsőoktatásba is 15-ig szól és 15-én még be lehet adni a papírt. egyébként én is gondolkodtam rajta, hogy mi van akkor, ha 20 már nem számít bele, ezért is kérdeztem meg a kollégium kirendelt illetékesét, aki megnyugtatott, hogy még időben vagyok. a honlapon pedig nincs semmiféle egyértelműsítő utalás arra, hogy 19-e éjfél a határidő... írhatták volna így is: a határidő 19-e éjfél, de mégis csak annyit írtak, hogy 20-a. szerintem egyáltalán nem egyértelmű, hogy 20-a már nem számít bele
2013. jan. 9. 17:54
 3/9 A kérdező kommentje:
és egyébként is, ha az ügyintéző azt mondja, hogy 20-a még beletartozik, akkor megfordulna valakinek a fejében, hogy megkérdezzen mást is? szerintem nem... neki az a dolga, hogy megválaszolja a kérdéseket, én pedig elhiszem amit mond, mert tudom, hogy ez a dolga
2013. jan. 9. 17:56
 4/9 A kérdező kommentje:
sőt valójában a kiköltözés napján egy másik ügyintéző is mondta, hogy nem kell kifizetnem a januári díjat, ezt azért nem írtam bele a kérdésbe, mert ez szóban történt, nem tudom bizonyítani. de az előzőt igen, mert elektronikus úton történt a szóváltás
2013. jan. 9. 17:59
 5/9 tomala ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy a dolgodban, és tudod bizonyítani, hogy félrevezettek, akkor egyszerűen ne fizess. Ha perelnének a pénzért, mutasd be a bizonyítékokat.


Első! A 20-ig minden hivatalos eljárásban azt jelenti, hogy 20-án éjfélig, vagy ha valamilyen hivatalról van szó, akkor 20-án zárásig elintézhető.

2013. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az weboldalról nem készítettem screen shotot, mivel akkor még nem tudtam, hogy ez lesz a vége. mivel már nem vagyok a kollégium lakója, már nem érhető el ez a felület. addig pedig meg tudják változtatni a kiírást is. csak az ügyintézővel való levelezést tudom bizonyítani
2013. jan. 9. 18:09
 7/9 A kérdező kommentje:
esetleg hogyan tudok kapcsolatba lépni egy ügyvéddel, hogy megbeszéljem ezt vele? és ennek milyen anyagi vonzata lenne?
2013. jan. 9. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a vonatjegyedet a Keleti pályaudvarig váltottad meg, az azt jelenti, hogy Székesfehérváron még nem kell leszállni a vonatról.

Ha a bérleted 20-ig érvényes, akkor 20-án utazhatsz vele, egészen éjfélig.

Ez van érvényben egészen a "halálig". (és nem egy nappal előtte.)

2013. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
örülök, hogy nem csak szerintem jelenti '20-ig' azt, hogy 20-ával bezárólag, de sajnos ez még nem oldja meg a dolgot
2013. jan. 9. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!