Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csináljak, szerintetek,...

Mit csináljak, szerintetek, mi a legésszerűbb?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy mi egy kertes sorházban lakunk 3 ház egymás mellett. mi lakunk a harmadik házban de miénk a 2. ház is de onnan még nem költözött ki aki még bérelte(már vagy 10 éve), az első házban pedig a konfligtus okozói laknak: Az elején jóban voltunk velük a bátyáim az ő gyerekükkel sokat játszott. De aztán bekövetkezett a rendszerváltás és fel akarták vásárolni a szüleim a házat amiben laktak de a tulajdonos egybe akarta eladni a telket nekünk meg nem volt szükség az egészre és a másik család sem akarta megvenni az egészet. de mégis mi vettük meg aztán az egészet kivéve az övéjüket pedig nekünk nem volt rá szükségünk ez az első szívességünk nekik. Emellett még úgy fizették ki az ő részüket hogy jelzálogot vettek fel a mi házunkra. De ki tudták fizetni aztán. Majd együtt pereskedtek az önkormányzat ellen mert rosszul jártak el de amikor vesztésre állt a per akkor ők vissza léptek és minekünk kellett 2 000 000 Ft fizetni a bíróságnak ami akkor jóval többet ért mint most. Majd még kiszámolták, hogy nekik több terület jár közbe teljesen elszámolták és elkezdtek pereskedni, de a pert elvesztették. Majd még a sufniukat amit mi építettünk nekik körbekerített vele együtt a mi sufninkal is és kiírta, hogy a szerszámokat, sufnit egyesztetett időpontba elvihetünk! És azzal érvel ,hogy csak az ő nekik járó területet kerítette el. Ez alapjába véve birtok háborítás. A bíróság le is bontatta velük de attól még ugyan úgy jelölik, hogy az az ő területük: kiásták a MI növényeinket és a határvonalra ültették és a kerítés darabjait ott hagyták a határon. Mi gyakran összegereblyézünk mert van ott egy diófa. De ők mindig szétszórják csak mert az az ő területük. Emellett nagyon bunkók velünk leskelődnek és amibe csak tudnak belekötnek. Most is ma kiásták a tujánkat ami többezer forintba került és csak úgy elhányták mert a múltkor kertészkedtünk és a tuja átlógott az ők képzeletbeli határán. Nagyon aljasak. És még arra sem képesek hogy rendben tartsák a területüket.


Én ezt a szüleimtől tudom(mármint az előzményeket pl a pert) de rendszeresen tapasztalom nekem is már beszóltak, én még csak 13 éves vagyok de mégis nagyon idegesít már. Én már sokszor kérdeztem, hogy mér nem hívják ki a rendörséget a szüleim pl most ,mert ez tulajdon háborításnak számít, mert már ezzel le tudnák zárni az egészet és nem lennénk stresszesek.


Nem tudom hogy micsináljak.


Légyszi normál válaszokat írjatok.

A Válaszokat előre köszönöm.


F/13


2011. dec. 2. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ki kellene méretni a telekhatárt,húzni egy kerítést,és ha a szomszéd átnyúl,hívni a rendőrséget.

Esetleg be lehetne fenyíteni egy perrel,ha nem állnak le.Vagy azt a részt,ami hozzátok tartozik,és ők ott garázdálkodnak leszórni sóderrel,betontörmelékkel,és feltakaríttatni velük.A magyar jogban vagy egy olyan,hogy ami a te területeden van,azt neked kell eltakarítani.

Nagyjából ennyi jutott most eszembe.

Ismerős a helyzet,az én nagyszüleimnek ilyen a szomszédja.

2011. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az osztatlan közösnek számít
2011. dec. 2. 23:27
 3/11 A kérdező kommentje:
és az osztatlan közösből jelöltek ki maguknak részt
2011. dec. 2. 23:28
 4/11 A kérdező kommentje:
mert úgy lehet bejutni a házakba hogy a kocsihajtón bemegyünk és minden háznak van egy kertje és csak a mienk nincs lekerítve
2011. dec. 2. 23:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Lekeríteni nem tudjátok?Kérdezzetek meg egy ügyvédet.jobbat nem tudok
2011. dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az osztatlan közös tulajdon lényege, hogy a dolgot mindegyik tulajdonostárs használhatja (és azok is akiknek a tulajdonos megengedi). Ha ebben akadályoz, akkor birtokvédelmet kell kérni, vagy meg kell állapodni írásban, hogy ki milyen részt használ.

Mennyi ideje tart a vita köztetek?

A rendőrség nem igazán tud mit tenni ilyen ügyekben, mivel ez nem a rendőrség hatásköre, ezt polgári peres eljárás során kell rendezni.

Amúgy, ha jól értem a sufnit nekik ajándékoztátok, ám az csak akkor érvényes ha azt írásba is foglaltátok!

Ptk.: 579.§(2) Ingatlan ajándékozásának érvényességéhez a szerződés írásbafoglalása szükséges.


Esetleg ha volt is szerződés akkor elállhattok attól.

580. § Az ajándékozási szerződés teljesítését az ajándékozó megtagadhatja, ha bizonyítja, hogy az ajánlattétel, illetőleg a szerződés megkötése után körülményeiben, különösen a megajándékozotthoz való viszonyában olyan lényeges változás állott be, hogy a szerződés teljesítése tőle többé el nem várható.

2011. dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A birtokvédelmi határozatot át kellene nézni és, ha a birtoksérelem fennáll a közös tulajdon használatának akadályozásában akkor végrehajtási eljárást kell indítani.
2011. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tudom, de az a helyzet, hogy volt már nekik régen sufnia csak az életveszélyes volt ezért megegyesztünk hogy lebontjuk és újat építünk amiben csak annyit csináltak hogy megtervezték és mi építettük fel a régi helyére meg egy garázst építettünk. amúgy tegnap is az ablakból leskelődtek hogy mitszólunk a tujához
2011. dec. 3. 11:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Rossz szomszédság török átok - szól a mondás. És ez ellen leginkább magatok tehettek, mert csak nektek érdeketek. A hatóság részben tehetetlen, részben nem fog hathatósan fellépni.

Először is pontosan rendezni kell a tulajdonviszonyokat, ahogy ezt fentebb leírták. Pontos határok, jogok, közös területek, és minderről legyen telekkönyvi másolat. A közös területek használati joga írásba foglalásának kikényszerítése, a törvény egyébként erre kötelez. Nem ingyenes, de az a könnyebbik rész. Ezzel megteremtettétek a viszonyítási alapot, amelyhez a törvényi segítséget hívhatjátok.

A neheze a jog folyamatos érvényesítése, ehhez igen sok türelem, kitartás és következetesség kell. Minden károkozáshoz rendőrségi jegyzőkönyv (egyéb nem kell, de így ők tanúsítják) minden behatolást fényképezni, saját jegyzőkönyvbe venni, mindet feljelenteni az önkormányzatnál, súlyosabbak esetén pert kilátásba helyezni, esetleg el is indítani (ezt akkor érdemes, ha nekik komoly fizetnivalójuk lenne felétek). Mindig gondosan ügyelni a hűvös, távolságtartó, de nyugodt magatartásra, hangnemre.

Pillanatnyilag élvezik, hogy ti állandóan ugrotok. Ha megértik, hogy mostantól módszeres kikészítés következik nyugodtan, de a törvény erejével, akkor ők lesznek az ijedtek és abbahagyják. Lehet, hogy erre rámegy egy-két év, sok türelem és nehéz helyzet, de biztos, hogy eredményes.

2011. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mondjuk rengeteg mindent csináltunk az osztatlan közösbe és ők egy fillért sem raktak bele: térkövet raktunk le a kaput kicseréltük( nekik van saját kapujuk, de követelik, hogy adjunk nekik kulcsot a mienkhez is) követ vásároltunk a térkőbe, nyírjuk a füvet virágokat ültetünk, locsolunk és ők semmit se adtak a közösbe
2011. dec. 3. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!