Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiszúrnátok egy másik...

Ha kiszúrnátok egy másik lakás ablakában, hogy ott bizony egy nagy tő vadkender is nevelkedik cserépbe, hívnátok a rendőrséget?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 23:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"30 évvel ezelőtt a világ egy jelentős részén (Magyarországon is) tilos volt szidni a hatalmon levő pártot. Akkor Te feljelentetted volna a szomszédot, ha hallottad volna, hogy szidja az mszmp-t?"


Ez aztán megint fantasztikus példa volt, harminc évvel ezelőtt pedig Hofi nyíltan kritizálta a rendszert nagy nyilvánosság előtt és soha nem esett komolyabb baja, akkor már a puha diktatúra ideje volt. De mindegy, próbálkozz csak, hisz így tanul a kisfiú.

2013. jan. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Doyen ***** válasza:
100%

Bocs, akkor legyen Rákosi-rendszer, csak a kedvedért. Ez csak egy példa akart lenni, de ügyesen kerülted ki, hogy a kérdés lényegére kelljen válaszolni:

Kötelességed-e felnyomni valakit, aki neked nem ártott, csak azért, mert ezt mondja a törvény?

(Most köss bele egy nyelvtani hibába!)


Ja, és Hofi szabadsága kirakat volt. Ismerek olyat, akit alaposan elvertek az őrsön a zsaruk, mert egy koncert hevében szidni merte a puha diktatúrát.

2013. jan. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nem jelentettem volna fel az illetőt természetesen, hisz egy illegitim diktatúra politikai törvényeire magasról tettem volna. De ha egy hü.lyegyerek annyira korlátolt, hogy az ablakban termeszti a gyomjait és utána még azt várja, hogy ezért senki nem fog szólni, akkor elég nagy tuskó. Meg én honnan tudjam, hogy csak az az egy tő van neki, amit kitett a kirakatba? Mi van, ha tele van a fél lakás ilyen nagyszerű cserepekkel? Mi van ha ő lesz az a majom aki a gyerekeimnek fogja egyszer eladni a portékáját? Hát tudod mikor.
2013. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!