Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apatartás. Lehetséges ez? Fontos!

Apatartás. Lehetséges ez? Fontos!

Figyelt kérdés

Röviden : Párom még kicsi gyerek volt, mikor az édesapja elhagyta öket. Egy darabig néha találkoztak, de már kb. 20 éve semmi kapcsolat nincs közöttük. Mi 10 éve vagyunk együtt, de az apukáját nem ismerem. Nem régiben kiderült, hogy sùlyos daganatos beteg az édesapja. Pár hónapja face-n írt az apukája páromnak, hogy hogy van, ilyenek, meg jó lenne találkozni, mert átértékelte az életét stb. Örültem is neki, mert akár hogy is volt, mégis csak az apukàja. Ez kb. 2 hónapja volt. 1x találkoztak, de telefonon beszéltek többször. Most meg kibújt a szög a zsàkbòl, mert telefonált az apukája, hogy valami szoc. intézménybe akar menni, de nem elég a pénze, ugyhogy apatartást kér. Meg azt is mondta, hogy nem akar pereskedni...tehát magyarul jobb ha belemegyünk, különben bíróság lesz....Hogy??? Kérdem én. Minimum 20 éve semmi kapcsolat nem volt közöttük...nem látogatta. Volt egy nöje, az ö gyerekeit a nevére is vette, hogy ne kelljen annyi gyerektartást fizetnie....a sajátjával meg nem foglalkozott...

Kötelezhet erre most mégis minket, hogy fizessünk???



2013. jan. 12. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van humora az öregnek. Ilyen egyszerűen nincs.
2013. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
83%
Ezzel a kérdéssel ha van egy ügyvéd ismerősötök,hozzá forduljatok.. De ha több mint 20évig nem foglalkozott velük,gyerektartást gondolom biztos h nem fizetett,így nem hiszem h lehetne bármit is követelni. Nekem ha ilyen apám lenne mondanám h azokhoz a gyerekekhez forduljon akiket nevelt..
2013. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg lehet. Legalábbis erre van törvény. Fogadjatok ügyvédet.
2013. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénze, akkor kötve hiszem, hogy bíróságra fog futkosni.
2013. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előzőnek, lehetséges. De ha a későbbi társa gyerekeit is a nevére vette, magyarul örökbe fogadta, nekik is ugyanúgy ki kell venni a részüket az így most már közössé vált apa tartásából. De mindenképpen figyeljetek oda a dolgokra: szociális alapon történő elhelyezés esetén nem kell a családnak semmit fizetni, akkor az ő nyugdíjából kell fizetni az ellátás költségét. Ha kevesebb a nyugdíja, akkor az állam kiegészíti, sőt valami zsebpénzt is kap. Ha viszont olyan ramatyul áll anyagilag, ne akarjon beugrót kérő, drága otthonba menni. Annak fizetésére nem kötelezhet benneteket. Mielőtt bármit is lépnél vagy döntenél, a net-en nézd meg több önkormányzati szociális otthon (nyugdíjas-otthon) honlapját. Azok részletes tájékoztatást tartalmaznak a befogadás és ellátás feltételeiről. A fentebb leírt infókat is ott olvastam.
2013. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
15.23-as vagyok:Nekem még az ügyvédhez fordulót ajánló válasz volt az előző Csak közben másik válasz is érkezett.
2013. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
El fogod bukni a pert. Szerintem is jobb ha megegyeztek peren kívül, ha nem akarod hogy mindened rámenjen.
2013. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"A szülőtartásra az a személy válik jogosulttá, akinek nincs tartásra kötelezhető házastársa és saját magát nem képes ellátni és aki a gyermeke tekintetében a nevelési és gondozási kötelezettségeit teljesítette."


Úgy gondolom, hogy ezek alapján nem fog a bíróság az apa javára dönteni.

2013. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha sose látogatott,de fizette a gyerektartást(mert tiltották a fizujából,nem jószántából),az eleget tett a gyereknevelési kötelezettségnek?

Érdekelne azért,én 30 vagyok, sose láttam apámat,vicces lenne,ha most a semmiből előkerülne,hogy fiezessek apatartást...

2013. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A gyerektartást tudomásom szerint fizette, hisz a másik két gyereket is azért vette a nevére, hogy kevesebbet állapítsanak meg. Sajnos úgy tünik ezt megjártuk. Csak érdekelt volna, hogy ilyen esetben nem veszik-e figyelembe, hogy nem tartották a kapcsolatot. Tehát azért az apa szerep kicsit hiányosan lett kitöltve, mert csak az anyagi részének tett eleget. Szomorú, de lehet ez pont elég... utána fogok még járni. Mert ha fizette a gyerektartást "jogos" lehet a kérése, viszont az is igaz, hogy arra, hogy fizessük az otthont nem kötelezhet talán...bár a buktató az, hogy nem fog szerepelni mire kell a pénz. Egyszerüen csak igénybe veszi az ugynevezett apatartást. A bíróságot meg gondolom csak az érdekli, hogy igényelte...megnézik annak idején fizettett-e...fizetett...akkor most neki is jár...ügy lezárva...

Nem is sajnálnám töle a pénzt, ha legalább a 10 év alatt lett volna szerencsém hozzá...de így...pffff...szomorù, hogy ilyen elöfordulhat...

Na mindegy...szóval köszönöm a válaszokat:)

2013. jan. 12. 17:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!