Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apatartás. Lehetséges ez? Fontos!

Apatartás. Lehetséges ez? Fontos!

Figyelt kérdés

Röviden : Párom még kicsi gyerek volt, mikor az édesapja elhagyta öket. Egy darabig néha találkoztak, de már kb. 20 éve semmi kapcsolat nincs közöttük. Mi 10 éve vagyunk együtt, de az apukáját nem ismerem. Nem régiben kiderült, hogy sùlyos daganatos beteg az édesapja. Pár hónapja face-n írt az apukája páromnak, hogy hogy van, ilyenek, meg jó lenne találkozni, mert átértékelte az életét stb. Örültem is neki, mert akár hogy is volt, mégis csak az apukàja. Ez kb. 2 hónapja volt. 1x találkoztak, de telefonon beszéltek többször. Most meg kibújt a szög a zsàkbòl, mert telefonált az apukája, hogy valami szoc. intézménybe akar menni, de nem elég a pénze, ugyhogy apatartást kér. Meg azt is mondta, hogy nem akar pereskedni...tehát magyarul jobb ha belemegyünk, különben bíróság lesz....Hogy??? Kérdem én. Minimum 20 éve semmi kapcsolat nem volt közöttük...nem látogatta. Volt egy nöje, az ö gyerekeit a nevére is vette, hogy ne kelljen annyi gyerektartást fizetnie....a sajátjával meg nem foglalkozott...

Kötelezhet erre most mégis minket, hogy fizessünk???



2013. jan. 12. 14:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ja! Elfelejtettem, hogy olyan papír is van, még 2-3 éve írta alá, hogy lemond az örökségröl. Ezt sem veszik figyelembe?
2013. jan. 12. 18:01
 12/16 A kérdező kommentje:
mármint párom mondott le az örökségröl
2013. jan. 12. 18:02
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Félelmetes. Ha nem lenne Facebook, most nem kéne ezen gondolkodnotok, nem került volna elő ez a szemétláda.


Amúgy emlékszem egy történetre, amit újságban olvastam évekkel ezelőtt (a hitelességért nem felelek). Arról szólt, hogy egy pici korában nevelőszülőkhöz került gyerekre huszonvalahány évesen apatartást állapítottak meg úgy, hogy az apának volt több másik gyereke, akiket nem dobott el, hanem felnevelt. Azok viszont mind munkanélküliek voltak. Ez az egy olt, akit a nevelőszülők dolgosnak neveltek és végül ő bűnhődött.

De az is benne volt a cikkben, hogy fellebbeztek az ítélet ellen (vagy jogorvoslatot kértek nem emlékszem) és végül az igazság győzött.


Úgyhogy én a helyetekben nem egyezkednék peren kívül vele. Menjen a bíróságra, ti meg mondjátok el, hogy igazságtalan, amit kér tőletek.


Amúgy részvétem és minden elismerésem az emberi hozzáállásotokhoz!

2013. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az apatartás nem feltétlenül jelent havonta rendszeresen juttatott pénzösszeget. A tartás természetben is megvalósulhat, azaz gondoskodtok arról, hogy legyen hol laknia, legyen mit ennie, legyen gyógyszere és tiszta ruhája. Ha bíróságra kerül az ügy, mindenképpen vegyetek igénybe ügyvédi segítséget, hogy az örökbe fogadott gyerekek se maradjanak ki a buliból.
2013. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez marha jó...Ha mondjuk az apám cseszik dogozni,vagy feketén melózik mondjuk 10 éve(az enyém ezt csinálja),és emiatt nem lesz nyugdíja,akkor nekem kell fizetni?Mert ő cseszett normális bejelentett állás keresni?Ez komoly?
2013. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ha fizetett gyerektartást, akkor már valamit tett a gyerekért.

elvárható, hogy a gyerek i tegyen érte.

Szerintem meg fogják állapítani. nyilván annyit, amennyi a gyerek lehetőségeitül függ, nem amennyit apuka megálmodik.


Ha pénzt adtok neki, legyen nyoma! - ha késóbb mégis pereskedni akarna

2013. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!