Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem egy házat, de nincs...

Cika88 kérdése:

Örököltem egy házat, de nincs a tulajdoni lapon az elhunyt neve csak adásvételi szerződés van. Akkor mégse örököltem?

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat a papírok folyamatban vannak, de azt hallottam a szomszédoktól, hogy nincs a tulajdoni lapon az elhunyt neve mert csak adásvételi szerződést írtak. Akkor mégse örököltem? Szóval ha nincs rajta a tulajdoni lapon a név akkor elúszott a ház?
2013. jan. 13. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki eljárás során a közjegyző fogja megmondani, hogy ki és mit örököl.

Ezt persze -az adásvételi szerződés birtokában- Bíróságon meg lehet támadni. Ha van ellenérdekelt fél, akkor szép kis pereskedés is lehet belőle.

2013. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A eljáró közjegyző dolga, hogy felállítsa a tulajdoni jegyzéket, lekérje az ingatlan tulajdoni lapját.


De nem kell a szomszédokra hagyatkozni, te is bemehetsz a Földhivatalba kikérni.


Ha nincs rajta, az okozhat problémát, de utólag is be lehet nyújtani a szerződést, illetve ha már 15 évnél régebben lakott ott, akkor elbirtoklásra is lehet hivatkozni.

2013. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Megnézheted a tulajdoni lapot

2. Megvárhatod az értesítést a hagyatéki eljárásról, már abból látni fogod, hogy mit örökölsz

3. Felveheted a kapcsolatot a közjegyzővel - ha tudod, ki jár el, ha nem, erről érdeklődhetsz a MOKK-nál és/vagy az önkormányzatnál -, és megkérdezheted, hogy örökös vagy-e

4. Létezik olyan jogi fogalom, hogy ingatlan-nyilvántartáson kívüli igény.

2013. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat!
2013. jan. 14. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!