Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tb fizetésének a kikerülése?...

Tb fizetésének a kikerülése? Lehetséges volna így?

Figyelt kérdés
A Tb-met nekem kellene fizetnem, mert befejeztem a tanulmányaimat és pályakezdő vagyok. Az önkormányzat sem fizeti, mert az egész háztartást nézik, és úgy nem lennék jogosult. A kérdés az, hogy ha apám örökölt egy házat, és oda átíratnám a lakcímemet, és úgy igényelném a tb támogatást, akkor megkapnám? Természetesen csak a kártya szerint laknék ott, amúgy nem. Néznék azt, hogy kié a ház, vagy hogy miből tartom fent? És állandó lakcímemet kellene átíratnom vagy elég ideiglenes is? Illetve a szemétdíjat automatikusan kiküldenék, hogy fizetnem kell azt is? Mert ha igen, akkor egyből nem érné meg.

#TB #társadalombiztosítás #szemét díj #hulladék díj
2013. jan. 16. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a szemétdíj nem tudom hogy van mert ahol laknak ott szemét is van tehát el is kell szállíttatni.

Amúgy jó ötlet a másik lakcím.

2013. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy hova jelentkezel be, ha 1 éve van folyamatosan bejelentett lakcímed (akárhol az országon belül), akkor már kell fizetned.
2013. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Utolsó nem igaz. Mert ha hátrányos helyzetű vagy fizeti az önkormányzat, viszont ha te bejelentés magad abba a lakásba kell fizetned víz alapdijat gaz alapdijat szemet szállítási költségeket esetleg közös költséget stb :(
2013. jan. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy rá jogosult? Ezt az önkormányzaton mondták neked? Ha nem, akkor mindenképp menj be!
2013. jan. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Víz alapdíjat nem kötelező fizetni, azt ki lehet köttetni. Nálam is ki van. A víz nem adó, hanem szolgáltatás, azt még nem kényszerítik rád törvénnyel, ahogyan az áramot sem, még szabadon eldöntheted igénybe veszed -e vagy nem.
2013. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jahh és ugyanígy igaz a gázra is. Nálam az sincs bekötve és egyenlőre még senki nem is kényszerít rá.
2013. jan. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te ugyanarra keresed a választ, mint a kormány, csak kicsiben. Ne csodálkozz hát, ha minden zagyva és hátrányos.
2013. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok rá jogosult, mert rajtam kívül 3-an is keresőképesek a háztartásban. Ezért gondoltam erre az ötletre, mert így akkor elvileg egyedül laknék, és hátha kapnék akár szociális munkát is mellé, amíg nem találok rendes munkát.

Az ilyen alap dolgok be vannak vezetve a házba, közös költség meg nincs. Egyedül a szemétdíj az, amit nem tudom, hogy el lehetne-e kerülni. Mert amikor lemondtuk, akkor is képesek voltak a szomszédokat kérdezgetni, hogy tényleg nem lakik-e ott senki sem.

2013. jan. 17. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó nem igaz. Mert ha hátrányos helyzetű vagy fizeti az önkormányzat"


Mivel a kérdező megírta, hogy nem jogosult, innentől kezdve fizetnie kell, bárhova jelentkezik be. A kérdés erre irányult.

2013. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha egyedül laknék, akkor jogosult lennék.
2013. jan. 17. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!