Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás 2 gyerek után...

Gyerektartás 2 gyerek után hogyan fizet a férj,40-50%-a a fizetésének?

Figyelt kérdés

Lelépett a férjem Angiába, és rájött válni akar. HOgyan működik a gyerektartás két kislánnyal hagyott itthon, egy 7 hónapossal, és egy 2.7 évessel.

Azt hallottam két gyerek után 40% jár, de valahogy 50%-ot is lehet kérni.

És ha Angiában van , akkor hogyan ?


2012. okt. 29. 07:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerektartás szokásos mértéke alapesetben az apa nettó fizetésének 15-25%-a gyerekenként.

2. Ennél többen nem itélnek mert, mert nem lenne jogos.

3. Akárhány gyerek (3 vagy több)van, az összes gyerektartás nem lehet több 50%-nál. Tehát két gyerekre semmiképpen sem járhat 50%.

4. Ha Angliában nem fehetén dolgozik, akkor el lehet inditani a gyerektartás utáni pert, Európán belül kötelezik arra, hogy fizessen.

2012. okt. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Milyen esetben ítélnek 25%-ot gyerekenként? Vagy hogyan lehet 50%-ot kérni?
2012. okt. 29. 08:09
 3/23 anonim válasza:
70%
Szerintem annyi, hogy ennyit kérsz, aztán a bíró vagy megadja, vagy nem. Nálunk exem 30e Ft-ot kért egy gyerek után a minimálbéremből, de azt nem adták meg neki, "csak" a 20e Ft-ot, ami így is a fizetésem 28%-a. Itt meg olyanokat olvasok, hogy apák 8-9-10e Ft-ot fizetnek a gyerekeik után, ami persze szintén nem helyes. Szerintem a bírón, meg a jó ügyvéden múlik.
2012. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Quorra válasza:
71%
Nem vagy egy kicsit pénzéhes? 2 gyerek után max. 40%-ot kaphatsz!
2012. okt. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

Elég undorító, hogy maximálisan ki akarod szipolyozni a férfit!!!


Amúgy 2 gyerekre max. 40%-ot fognak megítélni.

2012. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%

Penzehes?

Ket picivel van otthon egyedul! Meg dolgozni sem tud!

Valamibol elni kell. Ha mar ennyire gerinctelen a ferje hogy ott ket kisgyerekkel otthagyja, legalabb fizesen.

2012. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Elöször nem ártana tudni, hogy mik a körülmények, mert adott esetben a férfinak az 50% nem hiányzik, a családnak meg a megélhetésre kellene. (Sokan keresnek 2-3-százezret, a gyerektartásra meg adnának 10-ezer Ft-ot)

SZóval aki nem tudja a pontos okokat, az ne itélkezzen, föleg, hogy nem ez volt a kérdés.

2012. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

De eleve nem értem, hogy a Kérdezőnek miért a % a fontos, és nem az összeg!

Ha azt mondaná, hogy gyerekenként lehet-e mondjuk (csak példa) 20.000,- Ft-ot kérni, mert szerinte ennyi kell a nevelésükhöz, azt jobban megérteném.

Ez a %-okon lovagolás igenis bosszú-gyanússá teszi a helyzetet!

2012. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Gerinctelen a férje??

Ismered személyesen?


Akkor az is lehet, hogy a feleség egy idegbeteg hisztis p*csa, aki ráadásul sorra csalta a postással, szomszéddal, sőt, verte is szegény férjet.


Nem tudhatod egy anonim oldalon....


Amúgy ez már önmagában is sokat elárul a kérdezőről, hogy ennyire erősködik, hogy márpedig ő a lehető legtöbb pénzt akarja kicsikarni a férjből.

Szóval nem kell sajnálni a kérdezőt!

2012. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Derült égből villámcsapásként ért a döntése, közösen terveztük, hogy kitelepedünk Angiába, és a családjáért dolgozik, elvitte az utolsó pénzemet is, egy éve csak én tartottam el, mert nem dolgozott, és most jó neki egyedül, meg keres. Akkor a viselje a következményeket, van egy 7 hónapos kislánya, és egy lassan 3 éves. Nem így működik, becsapott, összetört. 40 ezret ajánlott a két gyerekre és hozzátett, hogy még sokat is, miközben 1000 fontot keres kint, 350.000 Ft-ot, hát m ilyen apa ő! Ügyvédet fogadok, majd döntened, addig érdeklődtem!
2012. okt. 29. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!