Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Késelés miatti szigorítás?

Késelés miatti szigorítás?

Figyelt kérdés

Hallottam egy ilyet pár napja valamelyik TV-ben (már nem tudom melyik volt, csak kapcsolgattam), hogy az újabb diszkós késelés miatt szükség lenne a késes törvény szigorítására.


Azt mondták 8 cm az engedélyezett. Namost akkor ezt hova tudják szigorítani? Semilyen kést nem tarthatsz magadnál, maximum kenőkést, aminek nincs éle? Svájcibicskáért meg bevisz a rendőrség? Mert ezt már mondjuk megcsinálták a diáktüntetőkkel.

Szerintetek mi lenne a teendő a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökkel (kés, vipera, sokkoló, stb)? Jó a törvény ahogy van, enyhítsük, szigorítsuk?



2013. jan. 18. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akik késelgetnek, azoknak egyáltalán nem számít, hogy 1-5-8-50 centis kést enged a törvény.
2013. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem biztos, hogy ugyan arra gondolok, én a Jobbik egyik politikusától hallottam valami olyasmi javaslatot, hogy akit már elítéltek erőszakos, személy elleni bűncselekmény miatt, akkor minősüljön bűncselekménynek, ha igazoltatás/ruházat átvizsgálás során kést találnak nála. Mondjuk ez nem egy rossz ötlet. Egyébiránt egy 4 cm-es kis pengével vagy szúróeszközzel is lehet embert ölni. Úgyhogy ilyen irányban a szigorítás szerintem értelmetlen.
2013. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Egész pontosan így volt:


"Az ellenzéki párt a veszélyes eszközök viselését is szigorítaná, amely jelenleg szabálysértésnek minősül. Azt mondta, ezt bűncselekménnyé tennék és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetnék abban az esetben, ha olyan ember hord magánál kést vagy más veszélyes eszközt, akit korábban már elítéltek személy elleni erőszakos bűncselekményért vagy fegyveres bűnözésért."


(Kuruc.info)

2013. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Tiltani kellene mindet.


Aki pedig veszélyes környéken él, az tanuljon harcművészetet. Aki a zsebkésével meg tudja magát védeni, az puszta kézzel is képes lenne rá. A fegyver csak hergeli a támadókat.

2013. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Tudod akik általában késelnek ők kivételek a törvény alól , sőt bűntett esetén is pozitívan vannak diszkriminálva.


Mindenki tudja kikről beszélek , nem kell őket bemutatni.

2013. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Enyhíteni kell.
2013. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 kovpet ***** válasza:
75%
#4 A pizzát mivel eszed meg? Szétkaratézod?
2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
De a pizza felszeleteléséhez nem kell kést hordani magaddal, mikor kimész az utcára.
2013. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

ma 21:37


Pizzavágóval.

2013. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kovpet ***** válasza:
100%
Nyilván nem otthonra vagy pizzériára értettem. Ti nem dolgoztok? :)
2013. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!