Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előzetesbe voltam 1,5 évig...

Előzetesbe voltam 1,5 évig hamis vád alapján. Jár kártérítés? Jogászok, Ügyvédek figyeljetek légyszíves!

Figyelt kérdés

Nem bírom megvárni a hétfőt, hogy hivatalosan telefonáljak! A lentebb leírtak alapján bűncselekmény, v. bizonyítottság hiányában lett felmentő ítélet? (a kártérítés esélyét nem akarom elveszteni, mert sok millió forintom ment erre rá! Na meg 1,5 év az előzetesben....) A tömör lényeg, hogy volt egy fanatikus, elmebeteg

expasim, akit el akartam már hagyni, de ő megfenyegetett többször, hogy ha megteszem, ő beleőrül a tudatba, hogy más férfival leszek, ezért bosszút

áll és elintézi, hogy ha már az övé nem lehetek, másé se legyek! Üres fenyegetésnek gondoltam, de egy hajnalban 6 rendőr kopogott az ajtón.

Letartóztattak nyereségvágyból elkövetett emberölés (!!) vádjával!! Külföldön éltem ráadásul...Onnan, hosszú út után haza a Mo.i Bv-be és 1,5 év

kellett, mire kiengedtek. Bevallotta, hogy mit csinált pontról pontra, ezért hittek neki a rendőrök teljes mértékben abban is, hogy én ott voltam vele!

(nem kívánom senkinek) Majd leminősítették rablás pszichikai bűnsegédre, kiengedtek lakhelyelhagyásira (ez 2 év volt) majd egy év múlva I. fokon felmentettek. A kérdés, hogy jár-e kártérítés? Idézni fogom

a lényeget: "... a rendelkezésre álló bizonyítékok nem igazolták, hogy tudott társai szándékáról, ezért a bíróság büntetőjogi felelősségét bűnsegédként

elkövetett rablás bűntettében nem állapította meg." Majd leírja, hogy ".. bűnpártolás bűntettében sem lehet kimondani, illetőleg a vádhoz kötöttség

maradéktalan érvényesülése okából sem lehetett."

"...mint a Btk 21. § /2/ bekezdése szerinti bűnsegédet felmenti a Be. 331 § /1/ bekezdése alapján- figyelemmel a Be. 4.§-ában foglaltakra - a Be 6§ /3/ bek.

b/ pontjának II. fordulatára alapítottan felmentette, minthogy kétséget kizáróan nem volt bizonyítható bűnössége.

331. § (1) A bíróság a vádlottat a vád alól felmenti, ha a vádlott bűnössége nem állapítható meg, és az eljárást nem szünteti meg

- figyelemmel a (Be. 4 pontjában foglaltakra):

4. §7 (1) A vád bizonyítása a vádlót terheli.

(2) A kétséget kizáróan nem bizonyított tény nem értékelhető a terhelt terhére - a Be 6. paragrafus /3./ bek. b./ pontjának II. fordulatára alapítottan

felmentette :(3)10 Büntetőeljárást nem lehet indítani, a már megindult büntetőeljárást meg kell szüntetni, vagy felmentő ítéletet kell hozni, ha

b) nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése, illetőleg az, hogy a bűncselekményt a terhelt (feljelentett személy) követte el" ,

minthogy kétséget kizáróan nem volt bizonyítható bűnössége.

6. § (3) b) nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése, illetőleg az, hogy a bűncselekményt a terhelt (feljelentett személy) követte el


De viszont exem enyhítő körülményeinek csökkentésénél az alábbi áll: ".. motivációja körében kiemelkedő szerepet játszott az 'ellenem' indítandó,

hamis vallomásán is alapuló büntetőeljárás. Ebből én azt értelmezem, hogy "bűncselekmény hiánya" áll fenn, a fentiekben viszont le van írva, hogy

"kétséget kizáróan nem bizonyítható a bűnösségem". Most melyik a valós? Lassan 6 éve harcolok az igazamért! Elveszett a külföldön felépített egzisztenciám,(a munkám, egy nagy lakás berendezése az összes cuccommal együtt, meghurcoltak, megaláztak, állati körülmények között éltem 1,5 évet 12nm-en hatodmagammal, a családomat is súlyosan megviselte, főleg engem a teher, hogy életfogytiglant kapok valamiért, aminek csak a vádját közölték velem?! Mert ha ilyen alapon hazahozattak az interpollal, simán leültetnek! Nem kívánom senkinek, hogy ez lebegjen a feje felett 18 hónapon át egy sötét lyukban, ahol a legjobb kaja a kenyér+víz kombináció volt...)

Aki tud, kérem mondja meg mi várható itt! A papíromat nem küldi az ügyvédem, mivel ő "meg van sértődve", mert követeli a pénzt a másodfokért, ami nem is lesz, mivel jogerős az I. fokú ítélet!! De ő úgy érzi, hogy attól még az jár neki?!?!!!


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. jan. 19. 07:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ide tedd fel a kérdéed: [link]


Itt kizárt, hogy érdemben válaszolnak neked.

2013. jan. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

nekem is kb 6 éve történt hasonló, azaz szépen megszervezett és ügyesen kreált bizonyítékok alapján előzetes, az elég magas egzisztenciám oda lett, és szted tudok mit tenni?

ügyvéd szerint is inkább meg se próbáljam mert ez csak vesztésre lehet ítélve, pedig nem 1-2 milla a veszteségem, elhiheted. ez itt magyarország. a jogiforumot megpróbálhatod, de a pár ott pöffeszkedő okoskodótól szintén nem fogsz sem,mi érdemi választ kapni (tapasztalat)

Na meg nem véletlenül mentenek ám fel bizonyítottság hiányában ... tehát ezért harcolni nagyjából lehetetlen, de ha van energiád meg pénzed ehhez, akkor persze megpróbálhatod, csak vigyázz, nehogy te húzd a rövidebbet, aztán berágjanak és kitalálnak mást ellened (én ezt is átéltem anno).

2013. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Csupán felmentés miatt nem jár kártalanítás(!!! - nem kártérítésnek hívják), akkor mindenkinek adni kellene, akit felmentenek.

A nyomozó hatóságnak, ügyészségnek és bíróságnak joga van kényszerintézkedést alkalmazni.

Akkor járhat, ha eleve nem volt megalapozott a szükségessége.


Keress egy ügyvédet, és vele konzultálj erről.

2013. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Mazsolázz itt, hátha találsz valami hasznosat:


[link]


A jogszabályok és törvények a hatóságokra is vonatkoznak, ha nem is mindig akarják betartani.

De ha valami konkrétummal tudsz előhozakodni, akkor már erősebb leszel velük szemben.

És akár az EU-hoz sem árt végső esetben fordulni.


A magyarok nagy hibája, hogy felettébb birkák, nem állnak se önmagunkért, se egymásért, és a jogaikkal sincsenek totál tisztában.


Egy két párt, stb. időnként ingyenes jogi tanácsadást is tart az irodájában, hátha ott is tudnak valamit mondani.


De ha ártalmatlanul sittetek le, akkor még szép hogy teljesen evidens, hogy kártérítés jár érte!

2013. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves 3. kommentelő! Köszi neked is a reakciót, de hogy érted azt a mondatod, hogy: "akkor járhat, ha eleve nem volt megalapozott a szükségessége" ?! Szerinted ha hazarángatnak Európán keresztül bilincsben és -szinte- pizsamában, és 100-as égővel világítanak az arcomba egy sötét szobában, hogy

"a saját érdekemben valljam be mi történt..."... Semmi nem volt ellenem, csak az ő szava. Egy tagadás, egy állítás. Hónapokon keresztül a régi munkahelyem főnökét kereste az ügyvédem, hogy valahogy bizonyítani tudjuk nagyjából azt az intervallumot, hogy én akkor "x" helyen dolgoztam, az eset pedig 250km-rel arrébb történt. De ki emlékszik vissza, hogy 3 éve mit csinált egy adott napon?? De sok dologból tevődött össze, hogy ez lett a vége. És szerintem nem sok ember mondhatja, hogy nyereségvágyból elk. emberölés után lesz pszichikai bűnsegéd, majd esetleges bűnpártoló majd az sem.

Ha veled történt volna meg, milyen magyarázatot adnál a kérdésedre, hogy megalapozott volt-e a szükségessége?

Értelmiségi, vállalkozás vezető nő vagyok (előtte még egy gyorshajtásom sem volt) ő meg büntetett előéletű volt, játékgépezett, ivott, füvezett (főleg az utóbbi időben) ezért is akartam elhagyni. De ő ezeket be is vallotta magáról, és kinek hittek 1,5 évig? Egy ilyen alaknak.

Szóval szerintem 1,5 évért igencsak járna valami. Mellékesen a kinti keresetem 1,5 év alatt, a horror (milliós) ügyvédi díj, 35 tárgyalási napon utaztam 35x500km-t. Ez sem 1-200e Ft volt...


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Szép napot nektek!

2013. jan. 19. 09:03
 6/23 anonim ***** válasza:
Ne bosszantsd fel magad azon, hogy milyen válaszokat kapsz itt, várd ki szépen a hétfőt és hívj fel egy ügyvédet. Én a helyedben a hétvégét azzal tölteném, hogy keresek egy olyan ügyvédet, aki ilyen ügyekre van specializálódva. Én most véletlenül vagyok itthon, mert Németországban hallgatok jogot, de ott van erre egy külön törvény, ami alapján abban az esetben, ha felmentő ítélet születik, vagy az eljárás megszüntetésére kerül sor megalapozott gyanú hiányában (nem vagyok biztos abban, hogy ez a megfelelő magyar műszó, vö. Einstellung des Verfahrens wegen fehlendem hinreichenden Tatverdacht), kártérítést lehet követelni. A német jog alapján eléggé átfogó kártérítést lehet követelni, mind vagyoni és nem vagyoni kárt. Tudom, hogy ez neked sokat nem segít, sajnos többet nem tudok mondani...Csak azért gondoltam, hogy megírom ezt a hozzászólást, mert kitartásra szeretnélek buzdítani és nagyon megsajnáltalak! Ha már eddig végigcsináltad ép elmével, akkor most ne add fel semmiképp! Neked igen is jár az a pénz, csak egy abszolút semmi empátiával és jogérzékkel nem rendelkező, ill. egy megkeseredett ember mondhat ilyet, hogy neked ez nem jár.
2013. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves anonim (6-os) kommentelő!

Nagyon kedves vagy, köszönöm az együtt érzést! Jó lenne, ha itthon is ilyen jogok lennének, mint külföldön! Én előtte Hollandiában laktam, ott amikor megütött az utcán exem, 4 emberből 4 hívta a rendőrséget... nem is értettem, hogy hogyan került oda 2 rendőr autó fél percen belül! Itthon, amikor életveszélyesen megfenyegetett engem és a családomat is, kinevettek a rendőrségen. Pedig bizonyíték is volt. Tudod, majd ha "vér folyik", de akkor is csak utána, ha "megvizsgálták, hogy igazi-e a vér" ! :(

Itthon szerintem sajnos úgy van, hogy ha bizonyítottság hiányában mentenek fel, akkor nem jár semmi. Nyeld le, hogy elvették a fiatalságod egy részét, megaláztak, anyagilag olyan adósságba kerültem, hogy csoda volt visszaküzdenem magam a régi szintre. Nincs itthon esetleg egy jó ügyvéd ismerősöd? Nem akarok 'csak úgy' netről felhívni valakit... Ki tudja mennyire 'jó' ügyvéd. Nehogy az legyen, hogy a végén még nekem kell fizetnem perköltséget, ha nem ítélnek nekem semmit. Mert sajnos több ilyet olvastam a neten.

Köszi a választ!!

Üdv,

"Törött szárnyú"...

2013. jan. 19. 09:33
 8/23 anonim válasza:
100%

Itt erre azért nem kapsz majd pontos választ, mert bonyolult ügyről van szó. Amit emberileg tudnod kell: nem vall jó problémamegoldó képességre, hogy itt teszed föl a kérdést, emellett az ügyvédhez való hozzáállásod sem segíti az ügyed (más kérdés, hogy vélhetően igazad van benne). Érdemes elszámolnod azzal is, mit kezdtél a magánéletedben egy efféle emberrel.


A jogi oldalhoz: nem vagyoni kártérítést és kártalanítást (két külön dolog) kérhetsz. Az előbbi a téged ért megterhelésekért egyféle fájdalomdíj (de jure nem, de lényegében igen), ilyen időnél ez milliós összeg. Másrészt a károd és az elmaradt hasznod tekintetében is követelhetsz összeget (kiesett munkabér, az eljárás költségei stb.). Ami viszont gond, hogy az idézett végzésben a bíró nem bűncselekmény hiányában, hanem bizonyítottság hiányában mentett föl. Tehát nem azt mondta, hogy nem követtél el bűnt, hanem azt, hogy nem bizonyítható. Ez nem feltétlenül zárja ki annak lehetőségét, hogy reparációt kapj, de nagyon megnehezíti. Rendszerint így csinálják, és ez gáz. Jó ügyvédre van szükséged. Ha egyszerű ügy lenne, százalékért is bevállalnák, de szerintem ez nem az, ráadásul hosszú évekig tart majd. Érdemes a hazai jogi lehetőségek kimerítése után a nemzetközi emberi jogi bíróságnál is próbálkozni.


Az alapvető hivatkozás az, hogy ha nem magának felróható magatartást tanúsított, úgy a súlyos hátrányt okozó kényszerintézkedések terhét sem viselheti ő.

2013. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
(Az előző vagyok.) Még egy dolog: az Alaptörvényben is benne van, hogy aki jogtalan fogva tartás áldozata, kártérítésre jogosult. A fogva tartás jogtalanságát kell bizonyítani, azt, hogy arra nem volt valódi ok (a bizonyítottság hiánya miatti felmentés önmagában nem az, mert ettől még hihették, hogy tettes voltál). 2006-ban minden három előzetes letartóztatásba került emberből egyet fölmentettek. Nálunk sajnos ez jellemző, és sajnos kevesen járják végig a lehetséges jogi utakat jóvátételért.
2013. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A "Balla Irma ügy" vádlottját is bizonyítottság hiányában mentették fel. (Az ügyet itt nem részletezem, a Google-ban rátalálsz). A vádlott ügyvédje, Dr. Magyar György rögtön fellebbezést nyújtott be az indokolás megváltoztatásáért.

Neked is ezt kellene tenned, egy jó ügyvéddel.

Nem véletlenül hoz ilyen ítéleteket a "független" bíróság. Amíg ez a gyakorlat, és a megvádoltak hagyják, a rendőrök a bűnbakgyártásban jeleskednek, úgy sincs következménye.

2013. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!