Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ha a főnököm ki...

Mit tegyek, ha a főnököm ki akar rúgni a lábtörésem miatt?

Figyelt kérdés

Egy kis cégnél dolgozom, a gazdasági és pénzügyi dolgokat végzem. A múlt héten eltörtem a lábamat munkavégzés közben, elcsúsztam, amikor egy fontos dokumentumot vittem a közjegyzőhöz.


Fekvőgipszem van még előreláthatólag 9-10 napig, így nem tudok megjelenni a munkahelyemen (ráadásul a szűk helyiségben, amelyik az "irodám", járógipszben se tudnék lenni, mert nem tudnék mozogni). A főnök ezt nem tolerálja, azt mondta, hogy február 1-től keressek magamnak új állást. A cégnél nem tud senki helyettesíteni, egyrészt mert én értek csak a számítógépes programokhoz, másrészt legalább egy hónap kellene, amíg egy új embert betanítok ott. Itthonról csak a munkám kb. 1/3-át tudnám elvégezni.


Mit csináljak? Megesz itthon az ideg, mert új állást nem hiszem, hogy fogok találni egyhamar.


2013. jan. 20. 13:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem írni: ismerem az ide vonatkozó jogi passzusokat, betegszabadság alatt a munkáltató nem mondhatna fel nekem, viszont

a) hogy dolgozzak ott ezután, ha elhordott mindenféle hülye bénának és megromlott közöttünk a jó munkaviszony?

b) azzal fenyeget, hogy megvizsgáltatja a munkámat és "biztosan talál valami nem jogszerűt" (amúgy nem, de ki tudja...)

2013. jan. 20. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Tedd össze a két kezed, hogy végre megszabadulsz egy ilyen főnöktől.
2013. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

"betegszabadság alatt a munkáltató nem mondhatna fel "


Ez így ebben a formában nem igaz. Csak rendes felmondással nem mondhat fel. De ha aláírat veled egy közös megegyezést, vagy kirúg (rendkívüli felmondás, amire valljuk be nem olyan nehéz indokot találni, még a legjobb munkaerő esetén sem.) akkor már simán megteheti.

2013. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő a főnök, azt csinál amit akar. Másrészt szakmailag egyszerűen hülye a főnököd ha igaz amit leírtál.
2013. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha munkaidő alatt törted el a lábad akkor azt tudod ,hogy munkahelyi balesetnek minősül?

Ilyen esetben a munkaadónak kártérítési felelőssége van,neked jár a 100%-os táppénz és az egyéb káraidat is köteles megtéríteni.Nem ez van a háttérben,ezért akar megszabadulni tőled?

2013. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a kártérítéses dolog nekem is új. Ha pl úgy esek el, hogy elszakad a nadrágom azt is kifizettethetem a 100% os táppénz mellet?
2013. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bizony ám,minden károdat köteles a munkaadó megtéríteni,akkor is felelősséggel tartozik a munkaadó ha egyébként nem az Ő hibájából történik a baleset.

Nagyon szigorú szabályok vannak,mondok egy példát,ha a kérdező ha például maradandó sérülést szenved pl.biceg vagy bármi maradandó sérülése lesz akkor életjáradékra és egyösszegű kártérítésre is jogosult lesz.

Ilyen esetben például a kérdező összes orvosi költségét a társadalombiztosító megfizetteti a munkaadóval.

A beleset után baleseti jegyzőkönyvet kell felvetetni.

A kérdező balesete egyértelműen üzemi baleset.

2013. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, értem én, hogy fáj a lábad, meg félsz, hogy nem lesz melód, de ez nem indok arra, hogy hülye legyél

munkahelyi baleset, helló!!!

100% táppénz, kártérítés, a főnök tejelni fog, mint a holstejnfríz tehén

irány egy ügyvédhez

2013. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod,munkaügyi bíróságra lehet az ügyet vinni.
2013. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!