Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy örökölt házat a 6...

Ha egy örökölt házat a 6 főből 4 eladná, (2-nek 2/10,2-nek pedig 1/10 része van,3/5 a 2/5-el szemben) hogy lehetne érvényesíteni az eladást, ha a két fő, aki nem kívánja eladni, nem akar kifizetni?

Figyelt kérdés

Vagy ha átvenném a nevemre, az hogyan lenne lehetséges, ha én a 3/5 részét birtoklom, de a 2/5 részt nem adják el? Így nekem többlethasználatom lenne, így elvileg én dönthetnék arról is, hogy ki költözhet oda, vagy én művelhetném a területet 3/5 részét? ~2000m2 Bíróságon lehetne kérni, hogy az ők nevükről lekerüljön, én kifzetném a nekik járó részt, és átkerülne az én nevemre? Vagy hogy lenne megoldható?

Nem egy házról lenne szó, hanem a város -talán- legöregebb házáról, a nagyszülői házról.


2012. dec. 31. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet vele bármit csinálni, ha 6/6 személy akarja.
2012. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
addig egyezzetek meg, még a ház össze nem dől :-)
2013. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De ez a baj, hogy én szeretném azt a házat, de igazából nincs rá úgy keretem se, meg ha nem lehetne megcsinálni, pl bírósági papírral, hogy átkerüljön a nevemre, akkor én beruháznék, van fél millióm, meg még annyit össze tudnék szedni, ha eladogatnám a felesleges dolgaimat, amiket azért rakok el, hogy ha megszorulnék, akkor ha eladom, jön egy kis kiegészítés. De ez így még mindig csak a 2/5 része lenne megvéve, meg 1/5 ami a mienk, így is maradna 2/5 ami nem tudok megvenni, hitelt nem veszek fel, a családból nem lehet kérni, mert akkor nem lenne mivel kitömni a párnájukat, és nem tudnának kényelmesen aludni, mert nekik az az üzlet, hogy beraknak 50.000-et a bankba, évi 1.000 Ft-ot kamatozik, és az üzlet, de az nem, hogy ha abból vesz valami kis értelmes dolgot, ami értékálló, akkor 5 év múlva nem 55.000Ft-ja lesz, hanem 100.000. Tehát max még egy rész árát tudnám összeszedni, de azt már kölcsönből, és azt meg is kéne adni, meg akkor is még ott lenne egy rész, meg mivel nem is igen akarnák adni, így húzósabb is lenne, meg már csak azért se adnák, nehogy boldoguljunk.
2013. jan. 1. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!