Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvosnak kötelező igazolást...

Az orvosnak kötelező igazolást adni arra a napra, amelyiken voltam nála?

Figyelt kérdés
Megtagadhatja az igazolás kiadását arra hivatkozva, hogy ezzel el lehetett volna menni iskolába? /az iskolaorvos megkért mindenkit, hogy ha rsszul érzi magát ne menjen, ne fertőzzük a közösséget ha netán influenza lenne, fő a biztonság. Én ma is kicsit beteges vagyok, ma még elmegyek, de holnap délutános az ex-dokim, aki nem tudom hogy erre ad-e igazolást.
2013. jan. 22. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, köteles. Egyébként a legtöbb esetben épp ők hisztiznek, hogy menj orvoshoz minden szarral, szóval nem értem a problémáját.
2013. jan. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
arra a napra amikor nála vagy köteles adni igazolást.
2013. jan. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg max. azt köteles igazolni, ha kéred, hogy ott jártál, és egyáltalán nem igaz, hogy köteles táppénzre venni akár csak arra az egy napra is. Ha nyilvánvaló, hogy semmi bajod, miért is volna köteles ő azt igazolni??? És mit írna rá indoknak?
2013. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
He nem jól érzed magad, s megjelensz a rendelésen, arra a napra köteles igazolást adni. A továbbiak az állapotodtól függenek. Lehet lappang benned valami, szimplán náthás vagy.. Ezzel mind otthon maradhatsz pár napig, hogy enyhítsd a tüneteket. Légy őszinte, a doki amúgy is kiszúrja a lógó diákokat. Nem csak akkor kell orvoshoz menni, ha lázas vagy.
2013. jan. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Azt köteles igazolni, hogy ott voltál.

Ha délután voltál csak, akkor az igazolás délelöttre nem érvényes.

Azt nem köteles beleirni, hogy beteg vagy, ha szerinte csak nincs kedved iskolába menni.

2013. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát a válasz: IGEN

az orvos köteles igazolást adni arra az időpontra melyen nála megjelentél.

Az iskola köteles ezen igazolást elfogadni, munkahely esetében igazolt, de nem fizetett távollétnek minősül.


Kiegészítés:

Az orvosi igazolás a megjelenést és nem a betegséget igazolja, azon a diagnózist, kórismét NEM KELL FELTÜNTETNI, kizárólag a személyes adatokat, valamint a megjelenés időpontját!

2013. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A lényeg, elmegyek délután orvoshoz, ő köteles igazolni azt, ha én már délelőtt otthon maradtam? Adni olyan papírt, hogy azt az iskolába elfogadják, mint igazolás.

A régi doki elment, így egy ideig még ez van, és nem is járok hozzá, mert 10.000 Ft körüli gyógyszerárak szoktak kijönni, általában ki se váltom, 13,000 Ft-ot nem dobok ki két marék pirulára. Ennyi idősen még 38°c-os lázig csak a természetbe bízom, csak azután a gyógyszer, legvégső esetbe. Már régen se ettem meg a gyógyszert, általában leengedtem a csapnál, hogy anyámék azt higyjék, hogy megettem. Van vagy 10 féle gyógynövényem szárítva, meg hasonló praktikák. A lényeg hogy ha kötelező neki leigazolni a délelőtti hiányzásomat, akkor kiveszek 2-3 nap szabadságot. Ha nem, akkor meg mindegy, holnap van rossz nap, meg végülis egész héten, de utána már nem kinlódok.

2013. jan. 22. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!