Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szüleim állampolgári jogomban...

Szüleim állampolgári jogomban korlátoznának! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim el akarják venni a jogsimat, arra hivatkozva, hogy pánik beteg vagyok és nekem nem való jogsi, amíg meg nem gyógyulok.Ennek azért van előzménye: 2 éve nem típusos vastagbélgyulladást állapítottak(ami nehezen igazoltak) meg nálam, ami miatt keveset bírok enni és fogytam is. De jöttek a további bajok: valahol felfázhattam prosztatagyulladásom lett(7hónapja), akkor 2kb. 2 hónapja el kezdett a sok gyógyszer miatt amit korábban szedtem a belemre(vagy nem tudom mitől) fájni a vesém.Elmentem egy vesegondozóhoz, elméletileg nincs baja a vesémnek, de a belekre való gyógyszereket már rég elhagytam.Ilyen c vitamin, magne b6 stb. kezdett fájni és fokozott szomjúságot éreztem, de akkor tavaly decemberben ez elmúlt bő folyadék fogyasztással.Most megint előjött, de már nem múlik el, fáj a vesém megint.Szóval engem abban is korlátoznak, hogy nincs semmi gondom, mert már több vizsgálat is negatív(kb. 2hete).A vesegondozóból engem elküldtek pszihológushoz, hogy ne stresszeljek rá.Kaptam is nyugtatót, de szedem is de valamiért megint kijött a fájdalom, és össze vissza ugrál a pulzusom(vérnyomásom) néha amikor keveset iszok.Rendben van ,hogy a betegség miatt stesszelek, de anyámék miatt még jobban kiborulok, ez miatt mégjobban szorongok.


És 29/F vagyok, és ez már lehet gáz az én koromban, de apám diktátor meg anyám is.Az a baj, hogy atartalél pénzemet is odaadtam kezelni nekik, hogy kamatoztassák mert nekem nem volt bele kedvem foglalkozni. Egyébként tavaly január óta abategségem miatt nem dolgozok, így nincs jövedelmem, nem sok pénzem van.Egy albérletben 3 hónapig tartanék ki abból a mi nálam van.


Szóval mit csináljak? Forduljak a rendőrséghez?(feljelentés stb.) De ezt nem szeretném, mert anyámék a falu!! szégyene lennének.Vagy be lehet bizonyítani valahogy valamilyen orvosi vizsgálattal, hogy azért mégsem vagyok teljesen bolond?(hogy vezethetek-e?)


Bocsi a hosszú regény miatt, de tudnotok kell a dolgokat, hogy pontosabb képet kapjatok.



2013. jan. 23. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy bolond, de a gépjármű vezetés teljesen egészséges embert kíván. Gondolj bele, hogy az állapotodban egy kis kihagyás emberek, családok életét veszélyezteti.

Nem a falu szégyene lenne az édesanyád, hanem kiderülne, hogy mennyire felelősségteljesen gondolkodik. ellentétben veled. Ha pedig még pénzed sincs, miből vezetnél? A kocsi használata és a benzin pénzbe kerül, és nem is kevésbe.

2013. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

?


Ja, menj a rendőrségre. Nem a szüleid leszenk a falu szégyene, hanem te. Ugyanis a rendőrség ez ügyben nem fog tenni semmit. Miért is tenne?!


A szüleid maximum fizikailag tudnak a jogsidtól megszabadítani. Attól még vezethetsz. Igaz, hogy egy esetleges igazoltatáskor megbüntethetnek, mert nincs nálad a jogosítványod, de azért mégiscsak van.

2013. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek, másodiknak is.


Van saját autóm(e46) és még mindig van kb. 200 rugó a számlámon.A pszichológus nőnél már voltam többször is, mégsem mondta, hogy ne vezessek, nem nézett idiótának.Csak azt mondta, hogy amíg(kb2hét) szedem a gyógyszert ne vezessek - mert ugye betompít, de mikor mentem valahova rögtön abbahagytam(arra a napra), nem vagyok felelőtlen.Csak inkább anyámék miatt mégjobban fusztrált, mert érzem, hogy valami nem stimmel nálam egészségileg, mert korábban, 1 hónappal ezelőtt nem volt.

Meg ilyenek: Ne menjek el a háziorvoshoz egy fél évig meg stb. mert kiröhögnek, úgysem állapítanak meg semmit bla bla.


Ha elveszik a jogsit akkor nem megyek kocsival, megyek busszal, azért ennyi mint mondtam nem vagyok felelőtlen.Az baj, így nem tudok tőlük elköltözni sokáig, fel is kopna az állam.Igaz mint mondtam pénzem nagy része náluk van.

2013. jan. 23. 15:16
 4/15 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy az elején még tudták mitől alakult ki a kezdeti betegség.Egy fog volt begyulladva, szépen gyökérkezeltetve lett amikor nem kellett volna mert gyulladt fogat minek.Aztán mikor húzásra került a sor olyan erős antibiotikumot írt fel a fogorvos, hogy azóta fájnak a beleim és ez miatt nem tudok rendesen kajálni. Fogorvos rendesen lehúzott ezzel a szarsággal és az én életem ment rá.


Szüleim:


Most már azt gondolják az egész betegség(vastagabeles is)

mind az agyam szüleményei, hogy sterssz, én csináltam magamnak stb.Hiába bizonygatom az ellenkezőjét nem hisznek nekem, le vagyok szarva ez van.


Azért mondtam, hogy apám terminátor mert volt azért csetpaté a családban, bár igaz legutóljára 10 éve kb.Akkor anyumat is megverte, más nő már régen elvált volna tőle stb.

2013. jan. 23. 15:34
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Ezek után rettegek, hogy ne találkozzak veled a közúton.

Aki meg ilyen hü lységet tanácsol, hogy csak vezessen jogsi nélkül, kívánom, hogy ne ő legyen az áldozat.

Az a két rugó meg nem tart ki sokáig. Inkább az egészségedre költsed.

2013. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utólsónak, nem kell beszarni.Nem friss jogsim van(11éves), nem vezetek, rosszul.Itt arról van szó, hogy anyámék hiszik azt, hogy nem vagyok beszámítható.Nem a dokik.De egy tesztet is szívesen megcsináltatnék, ha azt mondják nem vezethetek akkor le teszem.Ennyi! Legyen róla orvosi papír vagy valami.(és munkahely hiányában ritkábban használom a kocsit)
2013. jan. 23. 16:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem bolond vagy, hanem labilis. Mi van, ha épp akkor vagy feszült, ha kirohan eléd egy kisgyerek?

Örülj, hogy van hol laknod, hogy van tartalékod. Szedd össze magad, gyógyulj meg, keress munkát, és ha rendben leszel, újra vezethetsz. Próbálj kijönni a szüleiddel, nagyon rossz lehet köztetek a kommunikáció. Tényleg durva, hogy elveszik, de ha elcsapsz valakit, a te életednek is vége.

A hipochondriádat meg kezeltesd, mert tönkre fogja tenni az életed.

2013. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha intézhetném magam a dolgaimat akkor nem vagyok feszült, normálisan tudok vezetni.Igaz megfontolom tanácsodat, inkább megyek busszal.


Igen, ráéreztél a lényegre, nagyon rossz a szüleim és én köztem a komunikáció.Rendesen ordítanak., meg ilyen apámtól: "Te okoztad magadnak a bajt, ha megpatkolsz akkor megpatkolsz, Istenem!!"


De akkor is ordítanának, ha busszal mennék.Igaz apám akkor azt mondaná tuti, hogy legfeljebb csak nekem lesz bajom.


Ilyen az én életem...stb.(nem akartam meseórákat tartani, csak azért mégis kíváncsi vagyok a véleményetekre, köszönöm az összes hozzászólónak)

2013. jan. 23. 17:16
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleid korlátoznak az állampolgári jogodban"???

Ahhh, minő megfogalmazás. Annak idején ezt csak úgy hívtuk, hogy "szülői aggódás, féltés".

Kicsit túlspilázod. Miért nem jelented mindjárt fel őket?


Ha belegondolok, annak idején én is sokszor voltam szobafogságban, de soha nem reklamáltam, hogy "korlátoznak a szabadsághoz való alkotmányos jogaimban"


Mellesleg, ha nincs jövedelmed, akkor ki tankol a kocsiba, amit te vezetgetnél?


Ha beteg vagy, akkor meg tényleg ne ülj volán mögé! Nem téged féltelek, csak attól félek, hogy egy családtagommal karambolozol.

2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azért nevetséges a 29 évesen a majdnem szobafogság.De legyen igazatok.Nem megyek kocsival sehova.köszönöm
2013. jan. 23. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!