Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne megelőzni, hogy...

Hogy lehetne megelőzni, hogy anyám után adósságokat örököljünk? (Jogban, biztosításban jártasok, hasonló tapasztalattal rendelkezők? )

Figyelt kérdés

A tudtom nélkül vett fel innen-onnan tetemes mennyiségű kölcsönt az utóbbi években.Budapest bank, A hitel, biztosítási kölcsön, meg a frász tudja még mi, közben szomszédoktól is kért kölcsön, bár csak kis összegeket, meg tőlem is.Fogalmam nincs, hogy tudott ennyi hivatalos helyről kölcsönt szerezni...

Nagy részét már visszafizette.Most derült rá fény, hogy még van A-hitele, 168000 Ft és elmaradt TV számlák 40 000Ft.

Nos, az A hitele miatt a bank tavaly nyáron már egyszer levonta teljes egyhavi nyugdíját, egy fillér nem maradt a számláján(kérdés, ez mennyire lehetett szabályos??)És állítólag a fennmaradó 168 000Ft összeg részletben törleszthető úgy, hogy havonta 10-20000 Ft-ot rajta hagy a számláján.(Nos, én nem értek az A-hitelhez, de szerintem valami nem stimmel anyám magyarázatában, nem hinném, hogy ez így működik, vagy jól mondja?)..

Nos, saját lakásban lakunk, ami az ő nevén van.Más örököse nincs.Egészségileg nem áll túl jól, idős.Nagyon félek, mi lesz, ha vele valami történik és hitelek maradnak rám?Munkám jelenleg nincs, ha emiatt a lakást vinnék a fejünk fölül, az tragédia lenne!Úgy látszik, épp erre hajt, mert bár lenne rá pénze, nem igyekszik törleszteni.Teljesen felelőtlen, nem törődöm módon áll mindenhez!Van egy felnőtt lányom, de ő még tanul, így számára is kockázatot jelent anyám felelőtlensége.

Milyen hivatalos módjai vannak annak, hogy megelőzzem a nagyobb bajt?Ha meghal, olyan csődbe kerülünk, hogy a dédunokák is öreg korukig nyöghetik, a lakásról nem akarok lemondani, mert akkor fix, hogy sosem lesz újra sajátunk!Pedig kell ennyi biztonság, albérletre amúgy sem lenne pénzem.Kilátástalan helyzetben érzem magam!Hála Istennek, hivatalos úton több kölcsönt nem vehet fel, a kora miatt és azért is, mert bár listás.

Gondoltam arra, hogy talán valamilyen biztosítást köthetnék, csak nem tudom, milyet lenne ilyen esetben érdemes?Amúgy sem lenne rá sok pénzem...

Esetleg az adósságkezelésébe (mert az is van neki) be lehetne a banki tartozását, tv számláját is vonni?

Ha teszem azt, valamikor majd megöröklöm a lakást és átiratom a lányomra, akkor róla akarják majd leverni az adósságot?

Tehát összefoglalva, ebben a helyzetben mi lenne a legjobb megoldás?


2013. jan. 24. 16:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Nos, tegnap kicsit próbáltam arról a bizonyos A-hitelről tájékozódni és találtam egy ilyen szöveget:


"Az A-hitelhez automatikus kiegészítő haláleseti kockázati biztosítás tartozik, amely a kölcsönt felvevő halála esetén a hitelkereten belül igénybe vett A-hitel és hiteldíja visszafizetésére nyújt fedezetet."


Szerintetek hogy értsem ezt?Tudtok erről valamit?

2013. jan. 25. 07:51
 12/12 anonim ***** válasza:
A biztosítás az A-hitelt "lenullázza" halál esetén.
2013. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!