Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs közvetlen bizonyítéko...

Lenhardo kérdése:

Ha nincs közvetlen bizonyítékom, de tudom, hogy a szomszéd megmérgezett több környéken élő macskát, köztük az enyémet is, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja lakinak itt az új szomszédok. Valószínűleg lakbért sem fizetnek a tulajnak, de nem lehet mit tenni velük. A környék macskái gyakran tanyáztak a házuk körül, de egyszer csak elkezdtek eltűnni. Néhány napja az enyém is meghalt, megmérgezték. Gyakran járt át ő is.. úgyhogy szinte biztos vagyok hogy ők voltak. Nem hagy nyugodni az ügy, mit tehetek?

2013. jan. 27. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egy időben légpuskával lőtte egy f>szfej az állatokat (kutyát,macskát,madarakat).

Egyszer sétáltattam a kutyámat, és egyszer csak vonyított a kutya, megnéztem és vérzett az első lába, és akkor körbenéztem és ott állt a kertjében a bokrok között puskával a kezében amit rám és a kutyára szegezett.Még lőtt volna a kutyára, de rákiabáltam és gyorsan elsunnyogott, kihívtam a rendőrséget, becsöngettek hozzá,beszélgettek vele, az letagadott mindent és ennyi volt.Később sikerült képet csinálnom amint a madarakat lövi,de senkit sem érdekelt.

Egyébként egy 70 éves vén hülye volt, már elpatkolt szerencsére -azóta nem pusztulnak az állatok a környéken.

(A lövöldözésen kívül mérgezte is őket)

2013. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit, a rendőrök leszarják az ilyen eseteket (tapasztalat)
2013. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rémuralom ***** válasza:
Hogy gondoltad, hogy bármit is fognak vele csinálni, ha nem lehet rábizonyítani? Az nem bizonyítás, ha az összes szomszéd azt mondja. Még ha felboncolnák a macskákat, abból is csak az derülne ki, hogy meg lettek mérgezve, az nem, hogy ki mérgezte meg őket.
2013. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


A rendőrök pont azért sz.rják le az ilyeneket, mert általában annyi a tényálladék, hogy:

"BiztosúrelpusztultamacskámbiztosaJózsimérgeztemeg!"


Honnan tudja? Miből gondolja? Tudja bizonyítani?


Biztosan tudom, őrmester úr, mer' a Józsi mindenkire csúnyán néz. Minek bizonyítani? Én tudom. Tartóztassák le!


Nagyjából az esetet 80-85 %-a ilyen...


Amíg nincs tanú, bizonyíték, nem lehet mit csinálni.

2013. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A rendőrök nem foglalkoznak ilyennel, egyedül az öntörvénykezés megy. Sajnos az ilyen tahóknak meg kell mutatni hol a határ.
2013. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen épp ez a bajom... egyszerűen nem is lehet bizonyítékot találni. Hiába lenne felboncolva az állat, hiába lenne tanú...

De még csak személyesen se merem lerendezni. Egy börtönviselt, a környéken hírhedt alakról van szó, én pedig féltem a családom.

2013. jan. 28. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!