Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átlóg a szomszéd kertjébe az...

Átlóg a szomszéd kertjébe az egyik nagy fám néhány ága. Kinek a kötelessége levágni? És kinek a joga levágni?

Figyelt kérdés

Megfelelő távolságba van ültetve, de már akkora, hogy átnyúltak az ágak. Tudom, hogy nem való az oda, mert már a szomszéd területe, igen...

Csak nem tudom levágni, nincs akkora fűrészem, sem erőm, sem pénzem.

A szomszédnak meg van ereje is meg eszköze is...

Úgy vagyok vele, hogy vágja le, ha nem tetszik neki. Jól gondolom ezt?

Vagy van jogszabály, ami engem kötelez a levágására?

Azért sem ügyködöm aktívan az ügyben, mert én is teszek más jellegű szivességet neki, igaz neki ez természetes, de mindegy, engem nem érdekel, amíg nem durvul be.



2012. dec. 17. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán meg tudod beszélni vele, ha jóban vagytok viszonylag.
2012. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem. Annyira nem vagyunk jóban... De megengedtünk nekik olyat, amit más szomszéd nem tenne, nem teljesen normális dolog... Hosszú. Úgy voltunk vele, ám legyen. Ők meg már rég el is felejtették, vagyis kezdetektől fogva természetesnek vették, holott elég nagy költségektől kíméltük meg őket. Mások nem tennének ilyet a szomszédnak...


Viszont egyre bunkóbbak, és ha valami apróság részünkről nem szabályos, akkor már jönnek reklamálni. Ilyen ez a faág ügy is.

Kezdenek felháborítani...:)

2012. dec. 17. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha a szomszédot nem zavarja, akkor minek akarnád levágni? Ha a szomszédnak útban lesz, akkor elsö lépesben illik szólnia neked, megbeszélitek, és vagy te átmégy és levágod, vagy ha belelegyezel, megteheti ö is.
2012. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet levágná csak nem meri. Egyszer ha kint lesztek mindketten mond meg neki, hogy nyugodtan vágja le.
2012. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Az űrszelvény a határ. Onnantól az övé, azt csinál vele, amit akar. Ha rám hallgatsz mielőbb beszélsz vele, mert úgy jársz mint én. Cseresznyefa karnyi vastag ágait virágzáskor levágta, majd átdobta a frissen gyepesített részre.
2012. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ptk. 101. §


101. § (2) bek. A tulajdonos a földjére áthajló ágakról lehullott gyümölcsöket megtarthatja, ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi; az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására nem jogosult, kivéve ha azok a föld rendes használatában gátolják, és a fa tulajdonosa azokat felhívás ellenére sem távolítja el.


[link]

2012. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Örülök hogy a 6-os kommentelt mert mindig kiakadok hogy jön X darab válasz és mindenki osztja a maga okosságát miközben b.romira nem úgy van!!


Ment a zöld kéz a 6-osnak!

2012. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az első néhány nem írt semmi konkrét JOGI tanácsot, egyvalaki pedig leírta, hogy az űrszelvénytől a szomszédé a fa. Nagyon nem.
2012. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen 7-es igazad van! 6-os tökéletes választ adott, forrásmegjelöléssel, köszönet neki! Ezt nem találtam volna meg magamtól ilyen egyszerűen, azért kérdeztem, hátha valaki kisujjból löki a jogszabályt.

Csak önmagában a többi válasz számomra is inkább saját véleménynek hatott.

2012. dec. 17. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!