Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki Magyarországra akar...

Ha valaki Magyarországra akar rendelni neten 1 doboz coca teát, az legális?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mért ne lenne legális?
2013. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


Coca tea is legal in Peru, Bolivia, Colombia, and Ecuador.[5][6] However, its use is being discouraged in part by the Single Convention on Narcotic Drugs.[citation needed] Coca tea is illegal in the United States unless it is decocainized.[4]


Csak mert Amerikában az!

2013. jan. 29. 14:13
 3/12 A kérdező kommentje:

A cup of coca tea prepared from one gram of coca leaves (the typical contents of a tea bag) contains approximately 4.2 mg of organic coca alkaloid.[1] (In comparison, a line of cocaine contains between 20 and 30 milligrams.[2])


Ez azt jelenti, hogy ha mind a 100gramm teát lefőzöm, (annyi van egy dobozban) akkor az 100 * 4,2mg az 420mg alkoloid ! Ami 42%-os tisztaságú colának felel meg! Amit egy buli alatt elkívánok fogyasztani, inni.


Azt is írja, hogy drog tesztnél ez + eredményt mutathat.


Ha mondjuk elmegyek buliba, ahol razzia van és gyorsteszt, és kimutatja, azért mert lefőztem pár filtert, akkor mi van? Tudom is bizonyítani, mutatni, hogy vettem egy teát a neten.

2013. jan. 29. 14:18
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Hogyne, a hajógyárin is mindenki bolíviai blokkal mászkál, és még a rendőrök kérnek elnézést tőlük...
2013. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jó, de ők nem teában fogyasztják.

Nekem csak teában áll módom kipróbálni, és ha bejön fogyasztani.

Nem hoztam, hanem rendelek majd, ami amúgy LEGÁLIS amcsi kivételével.

Az nem narkó, a teát ott dél Amerikában nap szinten több millió ember fogyasztja, úgy mint a kávét.

2013. jan. 29. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok sajnos egyértelmű választ adni, de kíváncsiságból megnéztem a vámosok TARIC honlapját és az azt mutatja, hogy a kokalevél behozatala semmilyen engedélyhez nem kötött, sőt vámot sem kell fizetni rá:


[link]

2013. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ISTEN KIRÁLY :)
2013. jan. 29. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem enged rendesen linkelni, de a jobb oldali menüpontban " tarifainformáció"


Ide be kell írni a 1211200000 tarifaszámot, származási helynél mondjuk Bolíviát, utána OK. A lap alján mutatja, hogy 0% vám és nincs egyéb előírás (pl. engedély )

2013. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Javítok: baloldali menüpontban ( nő vagyok - tudom, kanalas kéz meg órás kéz )
2013. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Drogozol, hamar halsz.
2013. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!