Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hallgatói szerződés mellett...

Hallgatói szerződés mellett ha abbahagyom az egyetemet mi vonatkozik rám?

Figyelt kérdés

Elég zavaros nekem, akkor most a támogatás 50%-át kell visszafizetnem, vagy le kell dolgoznom itthon a kétszeresét 20 éven belül?

Ha a támogatás 50%-át kell visszafizetnem, akkor a jogviszony megszüntetéséig kell számolni, vagy mivel az egész évet támogatják elvileg, 1 évet kell számolni?


2013. jan. 30. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A szerződésben ezek mind le vannak írva!
2013. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, viszont mivel nem jogi egyetemre jelentkeztem, és szerintem elég bonyolult a szerződés leírása(egyik nem zárja ki a másikat, sehol nem találok konkrét példákat) nem értem, ezért tettem fel ezt a kérdést.

Úgy gondolom hogy én egy átlagos ember számára is érthetően fogalmaztam, ha tudod a választ ne sajnáld megosztani velem.

2013. jan. 30. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:

A választ nem tudom, de szerintem a hallgatói szerződésnek semmi köze ahhoz, hogy éppen nem jogi egyetemre jelentkeztél (értsd: nem lényeges a válasz szempontjából).


Még egy megjegyzés: "hallgatói szerződés" mindig is volt, az enyém is megvan még, azt hiszem, kb. 5-10 oldalas doksi. Csak régebben nem írták bele a röghöz kötést.

2013. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor minek írtál ide?

[link]

Átolvastam inkább még 1x, ha jól értem akkor le lehet dolgozni.


2. c)

"átalányként megfizeti a Hallgató jelen szerződés szerinti képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami (rész)ösztöndíj

50%-ának megfelelőösszeget a Magyar Államnak, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a

(rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet, vagy"


"A Hallgató kérelmére a szerződés 2. c) pontja alapján vállalt kötelezettség teljesítése alól mentesíthető, ha a Hallgató hazai

munkaviszonyt létesít és az el nem végzett képzésre irányadó képzési időkétszeresének megfelelőidőtartamban fenntartja azt. "

2013. jan. 30. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nyilvánosan felakasztanak a Hősök terén.


Mégis milyen kérdés ez? A kormány firkálmánya elég világosan leírja mit is óhajtanak tőled.


Ha nem fejezed be időben a képzést vagyis tovább töltöd az idődet az egyetemen az állam pénzén, mint ammennyi engedéylezve vagyon, akkor vissafizettetik a képzésedre fordított teljes összeget és a kamatokat. Ahány félévbe belekezdtél, pontosan annyit fizettetnek ki veled.


A kétszeresét értelemszerűen csak akkor tudod ledolgozni, ha elvégezted az egyetemet, mivel a saját képzettségednek megfeleően kell elhelyezkedhed.


A vállkozás alapítására, pláne hogy a képzési idő kétszereséig fenn is kell tartani és mnukahelyeket kell teremtened, én a helyedben, pláne ebben a gazdasági környezetben nem kezdenék vele.


U.I: Ha szabad megkérdeznem milyen képzést és milyen okból szeretnéd megszakítani?

2013. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Idéztem 2 pontot a szerződésből, aszerint le lehet dolgozni. A szerződés nem köti ki mit, csak hogy dolgoznod kell. De akár szülhetek 3 gyermeket, vagy elmehetek katonának és azt duplán számolják. Ezt cáfold meg a szerződés alapján kérlek. Ezért tettem fel a kérdést, mivel több fórumon nagyon félrevezető/egymásnak ellentmondó dolgokat írnak.


Nem sok közöd van hozzá, de lényegtelen ezért leírom: Programtervező informatikus, és azért hagytam abba mivel 200 ezer ft/félév ért kapok egy könyvtárjegyet, 7 darab töltelék tantárgyat, 4 olyan tantárgyat amihez a középislolai alap felkészülés KEVÉS volt, de legalább a szakmához kapcsolódik.


Én sosem tudtam napi 5-6 órákat tanulni, de az érettségihez ez is elég volt, átlag pontszámmal vettek fel(+60 pontom volt mint a ponthatár), mégis úgy érzem hogy informatikus képzésre nem elengendő az amit középsuliba tanítottak, minimum emelt matekot elvárnám, hihetetlen nagy hátrány ha valaki nem vágja a matekot komolyabb szinten már a kezdés előtt.

2013. jan. 30. 20:06
 7/8 A kérdező kommentje:

2. b ) "az oklevél megszerzését követőhúsz éven belül az általa – a jelen szerződés szerinti képzésben – (rész)ösztöndíjjal folytatott

tanulmányok ideje kétszeresének megfelelőidőtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál társadalombiztosítási

jogviszonyt eredményezőmunkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt létesít, fenntart vagy magyar joghatóság alatt

vállalkozási tevékenységet folytat (a továbbiakban: hazai munkaviszony), amely kötelezettség több részletben is teljesíthető, "


Amit mondasz már csak azért is képtelenség lenne mert pl egy mérnök 1000 féle helyen tud elhelyezkedni, lehetetlen lenne ezt ellenőrízni.

2013. jan. 30. 20:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Na módosították a szerződést, így aki 1 félévben abbahagyja annak nincs semmilyen kötelezettsége.
2013. máj. 21. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!