Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt érdemes ügyvédhez...

Emiatt érdemes ügyvédhez mennem vagy hagyjam inkább?

Figyelt kérdés

Előzmény:


Több mint 10 éve vagyok bejelentve a jelenlegi munkahelyemen, 8 órásban, a mindenkori minimálbért kapom. Novemberben szóban közölte a munkáltatóm, hogy levesz 6 órásra, azóta le is vett, úgyis fizet.

Január 18-án mondta, hogy nem tud fizetni, és majd telefonál ha mehetek, tehát nem rúgott ki, nem adott szabadságot, csak hazaküldött. Egy ruhaüzletben dolgozom, és nem megy az üzlet, emiatt nem tud fizetést adni.

Már több szabálytalanság is volt itt: például, hogy egy évben a 30 napból, össz-visz 1 hét szabadságot kaptam (a többi nap ettől függetlenül ki volt írva), amire természetesen nem is fizetett.

38 éves kiszámolt munkaviszonnyal rendelkezem, áprilisban leszek 56 éves, ezért nem merek ugrálni, de az sem állapot, hogy kényszerből otthon vagyok, és nem kapok egy Ft-ot sem.

Január 24-én behívott a főnököm, és miután végigdolgoztam a napot, közölte, hogy felmond. Azt mondta, hogy közös megegyezéssel történjen a felmondás, és hogy menjek el 2 hónap munkanélkülire, aztán ha beindult a bolt, akkor visszavesz.

Kérdésem, hogy ezek után, hogy mit tegyek, mert ha nem közös megegyezéssel történik a felmondás, akkor ugye járna a végkielégítés, de azt mondja a főnököm, hogy nem tudja még a fizetésemet sem odaadni.


Ma bementem odaadta a felmondási papírokat, amin meglepődve láttam, hogy a felmondási idő jan.1-től kezdődött, és máig tartott, holott hó elején még szó e volt kirúgásról,ráadásul úgy tudom több mint 10 év után 25 nappal meghosszabbodik, a főnököm viszont közölte, hogy máig dolgoztam csak ott. A lányom mondta, hogy ne írjak alá semmit, amíg ő át nem nézni, ezt el is mondtam a főnökömnek, aki erre kifakadt, hogy mit képzelünk róla, meg hogy a lányom micsoda egy rosszindulatú, gonosz ember, és hogy választhatok vagy a végkielégítés, és soha többet nem vesz vissza vagy nem kapom meg, de 3 hónap múlva visszavesz. A lányom mondta, hogy ne hagyjam elveszni a végkielégítést, és szerinte a főnököm felmondási idős kavarása sem oké, plusz még beírt a valamilyen 3 nap szabadságot is, amit ugye ki sem vettem.

Szerintetek érdemes lenne ügyvédhez fordulnom? Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 31. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Na,figyelj ide...-nekem ez teljesen kiverte a biztosítékot!!!!ALJAS SZEMÉT EMBER A FŐNÖKÖD!!!Én több száz embernek vagyok a főnökde,de itt olyan szabálytalkanságok,TÖRVÉNYTELENSÉGEK vannak,hogy az nem igaz!!!!MENJ AZONNAL ÜGYVÉDHEZ ÉS FINGAD MEG,mert megérdemli!!!ÚR ISTEN,hogy ilyen szemétláda embereknek van pénzük vállalkozni-a fene vigye el őket!!!!!
2013. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy aláírtad-e már ?
2013. febr. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy ügyvédet, ő azt mondta, hogy írjam alá, de azt is írjam oda, hogy pontosan mennyi jár-és hogyan. Erre a főnököm közölte, hogy nem tud fizetni, és hogy visszavesz( ez volt február 3-án).

A januári fizetésemnek kb. csak a felét adata oda, az is több részletben (eddig mindig 2 részletben 15-én, illetve hó végén szokott fizetni).

Február 4-én megsemmisítette a felmondást, azóta újra dolgozom.

Ezután most meddig várjak arra, hogy a maradék fizetésemet odaadja? Ráadásul a papíron a minimálbér szerint ledolgoztam azokat a napokat, amiken hazaküldött. Így a távolléti díj helyett, jóval kevesebbet akar fizetni, Sőt a hivatalos minimálbér helyett (74190 Ft) helyett, 69000 Ft-ot fizetne.

2013. febr. 7. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne írd alá, nyugdíj előtt vagy, ez ilyen védett kor, csak nagyon indokolt esetben rúghat ki. Minden, ami számít, csak írásban érvényes, követeld a november óta járó elmaradt bért is, mert nem tudja a főnököd bizonyítani, hogy áttett 6 órába.
2013. febr. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Két verzió van és itt most el kell felejteni a kinek van igaza meg egyb iyen szép szövegeket.:


egyik verzió:

elmész bíróságra, kérsz x összeget, minden bizonnyal megnyered a pert, mert amúgy is szerenek a munkaadó ellen ítélni, pláne ilyen egyértelmű helyzetben. A főnököd fellebbez, másodfok stb mire jogerős lesz az ítélet, lehet 1-2 év vagy több is, közben tárgyalásokra jársz, ügyvédet fogadsz, aki nem fog hitelbe dolgozni Neked, fizetned kell folyamatosan akár nyersz, akár nem. Ezek után mondjuk kiszab a bíróság pl. egy évi keresetedet, hogy fizesse meg a főnököd Neked, aki nem tudja megfizetni, mert ha van esze, addigra lenullázza a vállalkozást vagy lehet, hogy már most sincs benne ennyi pénz. Ha nem tud fizetni a végrehjtóhoz kell menned és megint fizetni, hogy kezdjék el a végrehajtást és szép lassan évek alatt apránként behajtogatja a pénzedet, meg természetsen levonja a sajátját először is. Kötelezhetik még arra is a főnököd, hogy vegyen vissza stb, remek hangulat lesz a munkában így Neked... De ha minden papírforma szerint is megy és nem lesz fellebbezés stb akkor is kb egy év és addig is a költség stb, mire megítélik Neked a pénzt, amit meg vagy meg tud fizetni a főnököd vagy nem.

Addig is hol dolgozol és mit? Várod otthon a pernyertességet? 56 évesen nem kapkodnak utánad,pláne ha meghallják, hogy pereled a régi munkahelyed, ezt ha elsütöd az állásinterjún (vagy ha kis településen laksz, szóbeszédből), nem lesz nagy bizalmuk hozzád, hogy felvegyenek és nem fogja őkeérdekelni, hogy igazad volt-e.


Másik verzió: örülj, ha most még van mit dolgoznod, megkapod nagyjából a pénzedet és lenyeld a békát és az lebeg a szemed előtt, hogy nem sokára nyugdíjas leszel. Ha szerencséd van, addig nem megy tönkre a vállalkozás és kb meg is kapod ami jár Neked. Itt viszont tudnod kell, hogy - nem tudom mennyid van még a nyugdíjig - de addig te leszel az ügyeletes marha, akivel bármit meg fog csinálni a főnöke, mert látja, hogy lehet. Ha viszont pattogsz, akkor kirúg és se pénz se posztó.



Na ezt kell eldönetni.

2013. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
védett kor nincs, a Te esetedben a nyugdíjra való jogosultság (akkor 57-es vagy, ugye?) 65. életév minusz 5 év azaz majd 60 éves korodtól és akkor sem azt jelenti, hogy tutira ott húzod le az öt évet a nyugdíjig, mert kelleőn alapos indok esetén (bolt bezár, nem tudnak fizetni) felmondhat a munkáltató csak majd ad valami végkielégítést.
2013. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!