Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a biztonsági örök többségének nem adnak ki fizetett szabadságot, a 24 órás szolgálatot ellátóknak nincs biztosítva a kötelezö pihenöidö, és betegség esetén a táppénz (lehet, hogy már más a neve) nem mindenhol megoldott?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Csúnya dolog.
2013. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

17 évig voltam recepciós biztonsági őrök mellett.

Az építőipar után az őrző-védő és a takarítócégek a legnagyobb svindlerek és utánuk szinte minden vállalkozó.

A többségük nincs bejelentve akkor tehát nincs fizetett szabi.

Mivel egyedül vannak a legtöbb helyen így pihenő sincs ezt megoldják úgy, hogy este bezárnak, belebújnak a székbe, vagy a pultra hajtják a fejüket és alszanak.


És hidd el rajtuk kívül még nagyon sok más szakmában is lábbal tiporják a munkavállalói jogaidat nem kell ehhez bizt. őrnek lenni.

2013. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A biztonsági őrök többsége fiatalon nyugdíjazott rendőr vagy katona, /mint az egyik ismerősöm is/, aki vígan hangoztatja 35 éves kora óta, hogy a jól megérdemelt nyugdíja mellett heti 170! órát dolgozik biztonsági őrként, mert nem tart ebédidőt.
2013. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másik felük viszont olyan ember,aki szalagmelón már nem akar váltott műszakban robotolni,máshová viszont vagy nem veszik fel,vagy nincs elég gyakorlata/képzettsége a betöltetlen állásokhoz.Sajnos ma már közel sem csak nyugdíjas rendőrök pályája ez,egyre több a fiatal is.Tipikus dolog a 8 órára minimálbérre való bejelentés,és a 3 havonkénti alvállalkozó váltás.Cserébe helyenként éppen tűrhető a fizetés,szerencsés esetben még elegendő pihenőidő is juthat.Jellemzően a multik őreinek jut túl kevés pihenőidő,tudom mert van egy kis tapasztalatom.
2013. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért a 24/48 nem olyan rossz. Én is fiatal vagyok, de mikor bent vagyok van időm tanulni, sőt még nyelvet is tanulok. FIlmezek laptopon. Ha otthon lennék, vagy máshol dolgoznék, nem tudnék tanulni. Nekem ez így bevált most, persze nem életem végéig.
2013. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!