Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két leszbikus nő gyereket...

Két leszbikus nő gyereket akar. Egy férfitól kérnének spermát. A férfi adna, de fél attól, hogy a nők idővel gyermektartásdíjat követelnének tőle. Hogyan kerülhetné el a férfi, hogy idővel ilyen követeléssel lépjenek fel vele szemben?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
nem kérhetnek tőle, mert ő adja a spermát. egyáltalán mi köze hozzá??? Ha ők nevelik, minden díjat nekik kell fizetni. Nem értem a szitut
2009. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
2 leszbikus nő szerintem meg ne akarjon gyereket. Mit látna az a gyerek?! Még elcseszettebb lenne mint a mai fiatalság általában.
2009. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerződést kellene kötni, hogy a másik anyuka legyen a gondviselő és akkor ők lesznek ketten a gyerek szülei és a pasi úgymond lemond róla és akkor nem kérhetnek később gyerektartást. Nem tudom Magyarországon ez hogy megy, szerintem fel kellene keresni egy ügyvédet.

Illetve lehet fordulni spermabankhoz és akkor ez nem kerül szóba.

Egyébként pedig általában jóbarátot kér meg a 2 nő szóval gondolom jó kapcsolatban vannak, nem fognak később ilyesmihez folyamodni.


Össze kell ülni, ezeket átbeszélni és akkor később ügyvédet vagy jegyzőt valami hivatalos személyt hívni és akkor megállapodni.

2009. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az nem jó hogy a gyerek azt látja.Azt hiszi az a természetes :-S
2009. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Mármint a leszbizmus :-D
2009. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg a kérdező nem azt kérdezte, hogy ti mit gondoltok a témáról...
2009. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Jó,de lehet véleményem erről az abnormális dologról.És azt hogy ki szüli meg azt hogy döntik el kő,papír,ollóval.HOgy mik vannak?
2009. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
fujjj.. ne akarjatok gyereket milyen élete lesz annak.. inkább játsszatok 1 darab szarral sztem :/
2009. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Igen, véleménye az mindenkinek van...

Mellesleg hol éltek ti, milyen elmaradott világban??? Általában kicsit fel vannak osztva a szerepek és az egyik nő inkább szeretne gyereket, a másik pedig kevésbé mert ő nem érzi magát annyira nőnek/inkább a férfias szerepkört tölti be. De sokszor nincs meg a férfi-nő szerepkör akkor mindketten szeretnének, gondolom átbeszélik aztán döntenek.


Vagy hallottam már olyanról, hogy először "mama A" vállalt gyereket, mert "mama B"nek volt jobb állása. Később mama B is szült kisbabát, akkor az előző gyerek már nagyobb volt és az előző anyuka tudott menni dolgozni.

Ez egyébként kapcsolatonként változó. Megbeszélik a felek, hiszen értelmes normális emberek, képesek döntéseket hozni.


Szeretném hozzátenni, hogy nekem vannak azonos nemű ismerőseim gyerekkel, olyanok is akiknek már nagy a gyerek. Semmi probléma velük, legalább szerető családnak nőnek fel a gyerekek nem otthonban, nem az utcán és nem részeges családban.

Na de nem offolok tovább, tudom, hogy nem tartozik a kérdéshez.


Úgy érzem a kérdező a férfi, elnézést ha tévedek. Azt tanácsolom csak akkor menj bele ebbe ha ismered a hölgyeket és megbízol bennük. Ha nem olyan a kapcsolat akkor mondd, hogy neked ezt még át kell gondolnod nem olyan könnyű döntés stb-stb.

Viszont én azt gondolom, hogy biztos nem akarnának téged később "megszivatni" örülnének, hogy lehet babájuk eszük ágában sem lenne gyerektartást követelni meg ilyenek és visszaélni a helyzettel.

Na azért írásban megegyezni nem árt, egyszerűen lehet azt közölni, hogy te úgy szeretnéd ha hivatalosan menne az ügy, mert neked nem stílusod csak úgy minden nélkül ilyen nagy lépéseket megtenni. Ezt normális ember megérti.

Mindenesetre sok sikert.

2009. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Nos, az a helyzet, hogy Magyarországon a spermadonort anonimitási jog védi. Vagyis nem derülhet ki a személyisége, egyrészt mert védik a donort, másrészt így előzik meg a később esetleg felmerülő apasági kérdést, hisz a biológiai apát nem fedhetik fel. Semmi köze a gyerekhez.


Vagyis, az a férfi nem adhat spermát annak a 2 leszbikus nőnek. Spermát csak egy ismeretlen férfitől kaphatnak, egy ismeretlen donortól.


Ez a helyzet sajna.

2009. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!