Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit hallottatok a kert regiszt...

Mit hallottatok a kert regisztrációról?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 19:04
 1/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mikor meghallottam majdnem beleharaptam a klaviatúrába,de a fogaim és az idegrendszerem védelme érdekében utánaolvastam a dolgoknak!Úgy tűnik telken,lakóövezeten belül található kertért biztosan nem kell fizetni és a telken kívül is csak akkor,ha jogi értelemben termőföldnek számít a földterület!Telken kívüli területre nézve kötelező a regisztráció,de fizetni nem mindenkinek kell!


Ha jól tudom holnap ad ki részletes tájékoztatót az illetékes minisztérium!

2013. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én ezt olvastam róla:

[link]

2013. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Lehet, hogy tévedek, de azt gondolom, hogy az RTL Híradóban hallott róla.

A bejelentési kötelezettség a termőföld használójára vonatkozik (pl. ilyen a zártkert; vagyis ahol művelési ág szerepel a tulajdoni lapon -gyümölcsös, szántó, szőlő stb-; ha nincs bérbe adva, akkor a tulajdonos a használó), de az erdő művelési ág innen is kivételnek számít. A határidő 2013. március 30. és a regisztráció díjtalan; legalábbis azoknak, akiknek 2012. december 31-én a tulajdonukban volt az ingatlan (pl. a Híradóban említett zártkerti ingatlan). Valószínűleg kevesen szereztek zártkerti ingatlant 2013. januárjában.

A bejelentést -a Földhivatal honlapjáról is letölthető- "Földhasználati azonosító adatközlési adatlap"-on kell megtenni. Tulajdonképpen az eddig nyilván nem tartott adatokra van szükség: személyi azonosító (személyi igazolvány-, kártya szám; lakcím kártya szám) és állampolgárság adatokra.

A törvény és a kormányrendelet elég bonyodalmas: a lényeget áttekinthetően tartalmazza a Földhivatal honlapja: [link]

Amikor írok, a honlap nem érhető el, gondolom a Híradó hatása.

2013. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy tévedek, de azt gondolom, hogy az RTL Híradóban hallott róla. "


Ami a mondat első felét illeti, jól látod a helyzete. :)

Egy ismerősömtől hallottam róla kb egy órája. De részleteket nem tudott mondani.

2013. febr. 4. 20:02
 5/10 A kérdező kommentje:
*helyzetet
2013. febr. 4. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt elég érthetően elmagyarázzák:

[link]

2013. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A bejelentési kötelezettség a termőföld használójára vonatkozik"


Csak azt nem tudom mi a búbánatos fenéért kell azt is bejelenteni? Elvégre a földhivatalnál ez már egyszer bent van!

2013. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt én sem. Egyébként pedig köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 4. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért kell bejelenteni mert az újabb 6000 forint kitudja hány ezer embertől és abból kurv@sok ember jól él belőle és lesz miből jutalmat osztani.
2013. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak pénz beszedéséről és büntethetőségről szól az egész.

Mostanában mindent be kell jelenteni, mindent újra kell regisztrálni.

Pl.: Működő vállalkozás, minden hónapban megy a bevallás és a befizetés. Tavaly 5 000 Ft-ért kellett regizni a kamaránál. Évek óta nem működő Bt. (nem volt pénz megszüntetni) minden hónapban megy a 0-ás bevallás, -amiért ugye fizetni kell a könyvelőnek- most újra kellett regisztráltatni mindent. Elvileg ingyen van, csak épp az új társasági szerződésért kell fizetni vagy 40 000-et.

Azt mondták, hogy mindez azért kell, hogy kiszűrjék az illegális vállalkozásokat. Kérdem én, hogy a román cigánynál és hasonszőrűeknél ki fogja ellenőrizni a vállalkozásuk legalitását?

2013. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!