Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ismeretlen tettes ellen...

Miért ismeretlen tettes ellen tettek feljelentést tilosban parkolás miatt?

Figyelt kérdés
Megállni és várakozni tilos táblánál rendőrségi cédulát kaptam, majd jött az idézés. Ebben tanúnak hívnak be ismeretlen tettes elleni közlekedési szabály áthágása miatt. Nem tudják, hogy én vezettem-e a kocsimat? Mire számíthatok?
2013. febr. 4. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják, hogy kinek adtad oda az autódat. Amíg nem bizonyosodik be, hogy te voltál, addig ismeretlen a tettes.


Viszont az objektív felelősség elve alapján, ha nem derül ki, hogy ki parkolt le tilosban a TE autóddal, akkor te kapod a büntetést.

2013. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
^^ Pontosan.
2013. febr. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk akkor nem értem miért nem csak simán egy csekket küldenek, aztán meg elintézem azzal, akinél volt a kocsi - jelen esetben saját magammal...
2013. febr. 5. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért nem küldenek csekket, amiért ismeretlen tettes ellen tettek feljelentést. Alaptalan a vád, míg be nem bizonyosodik. Mondjuk ehhez minimum téged ki kell kérdezni. HA tagadsz, más bizonyítékokat keresni. El is lophatták azt az autót tőled, ha ott voltál éppen akkor találtál rá.

Tehát hidd el, ki van ez találva, amíg nem bizonyosodik be, hogy te voltál, addig a tettes ismeretlen. Persze ha tényleg te követted el, ne legyen kétséged, rá fognak jönni.

2013. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!