Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tilosban parkolásnál mi az...

Tilosban parkolásnál mi az eljárás?

Figyelt kérdés

Minap egy kocsi állt a garázsom előtt és nem tudtam beállni. Kihívtam a rendőröket mert sehol sem találtam a tulajt a közelben. Kijöttek és engem kezdtek faggatni, hogy kié a garázs, miért akarok oda beállni, miért nem írom ki, hogy ez egy garázs és ne állj az ajtó elé senki stb stb. 10 percig engem faggatott és kvázi én voltam a hibás, hogy most be akarok állni a saját garázsomba. Majd lekérték rádión az autó tulajdonosát és lakcímét, és fogták magukat és elmentek hozzá. Azt mondták, hogy ha van otthon valaki akkor szolnak neki hogy jöjjenek el az utóért. Ha nem akkor meg majd csak eláll valamikor. Ezzel el is volt intézve, kocsiba ültek és eltűntek. Hogy végül mikor került elő a tulaj és hogy megbüntették e, nem tudom. Nem volt kedvem ott fagyoskodni, mert aztán én is elmentem. Elmentem bevásárolni és egyik haveromhoz, nem álltam be a garázsomban, úgy voltam vele addig hátha előkerül a tulaj.

(Ez egy vidéki megyeszékhelyen történt, itt nincsenek „lopos autók”. Ja és nem családi ház, hanem egy 3 emeletes társasház garázsa. Földszinten garázsok.)


Ez az eljárás tilosban parkolásnál? A rendőr sehogy nem rögzítette a szabálysértést. Felvételt nem készített. Engem basztatott még, hogy miért nem írom ki az ajtóra, hogy garázs. Mi van ha tulaj nem a városban lakik hanem 300km-re innen? Akkor hova megy? Mi van ha külföldi? Akkor még én leszek megbüntetve?



2012. nov. 19. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
minap mentem budapesten, láttam egy terepjárót (közel 10 milliósat) egy az egybe ráparkolt a gyalog átkelő helyre, gondoltam jönne rendőr jól megbüntetné vagy valami. odlalra, nézek, pont jön egy rendőr, és a lehető legnagyobb ívben szart rá (kikerülte) és ment tovább... ennyit ezekről
2012. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
OK ezt értem. Ez vili, hogy a magyar rendörségnél ez morál. De csak van valami jogszály hogy hogy kell eljárni ilyen esetekben. Nem? (Szomszéd is járt már így, ő azt mesélte, hogy nála lefényképezték a rendőrök a kocsit, majd pedig maszek autómentővel elvitették.)
2012. nov. 19. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy közterületen az ilyen szinten akadályozó járművet el kell szállítatnia a rendőrségnek.
2012. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A forgalamt nem akadályozta, mert elmenni, el lehetet mellette. Egy másik kocsi simán elfért mellette az utcán.

Csak épp beállni nem tudtam a garázsomba.

2012. nov. 19. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez havi szinten előforduló probléma.

Mi ilyenkor elővesszük a vontatókötelet,és szépen elrángatjuk a kocsi beálló elől.

Ha nagyobb jármű,például terepjáró,akkor úgy állunk be,hogy ő se fog onnan elmenni addig,amíg bocsánatot nem kért.

2012. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

úgy állunk be,hogy ő se fog onnan elmenni addig,amíg bocsánatot nem kért.


ez jó

én is szoltam csinálni, amikor a zsákutcánkat elállják, és nem tudok hazamenni.

Mügé állok, addig ő se tud elmenni


barmok országa!!!!!!

2012. nov. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!