Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg a 30-35 éves nők 38...

Jelenleg a 30-35 éves nők 38 százalékának nincs gyereke, így valószínűleg már nem is lesz, ki fogja örökölni a dolgaikat, amikor majd meghalnak?

Figyelt kérdés
Testvéreik gyerekei? (ha vannak) Vagy esetleg az állam? Utóbbi esteben kiknek adják majd oda? Talán a gyermekes házaspárokat támogatják majd belőle?

2013. febr. 5. 02:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ír végrendeletet akkor azokat akiket megemlít benne. Ha nem ír, akkor a legközelebbi hozzátartozókra.
2013. febr. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
azokra
2013. febr. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
72%
Miért ne lenne gyerekük? Én 40 voltam, mikor az elsôt szültem. Igaz nem így terveztem, de így jött össze. Még ôk is szülhetnek, feltéve ha akarnak. Amúgy nekem sok ismerôsöm szülte az elsôt 35 felett.
2013. febr. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés azokra vonatkozik akik nem fognak szülni....
2013. febr. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs se felmenő -szulo, nagyszülő- , se lemenő -gyermek, unoka-, sem oldalagi -testvér- örökös, akkor az állam örököl mindent.
2013. febr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem, az állam nem adja oda senkinek, megtartja. :D
2013. febr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem jó a feltételezésed. Ha megnézed, a várható élettartam meghosszabbodásával minden kitolódik. Az emberek egyre később fognak gyereket vállalni, mert egyre később állnak munkába, később mennek nyugdíjba stb. Egyébként először a lemenők örökölnek, ha nincsenek a házastárs vagy bej. élettárs, ha az sincs, a felmenők, ha még vannak, ha nincsenek, akkor azok leszármazottai (pl. az örökhagyó testvére, ha nincs szülő, nagyszülő). Szóval elég valószínűtlen, hogy az állam örököljön (ő az utolsó törvényes örökös, ha más nincs). Másrészt az olyanokra, akiknek nincs senkijük, le szoktak csapni szomszédok stb. és tartási szerződést iratnak. Másrészt vannak életjáradéki szerződések, amiket szintén egyre gyakrabban kötnek olyanok, akiknek nincsenek rokonaik, vagy nem akarják, hogy azok örököljenek utánuk főleg ingatlanvagyont. Ott vannak még az öröklési szerződések és a végrendeletek is.
2013. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek valamennyire igaza van, 35 éves kor felett rohamosan nő a betegen született gyerekek száma, érdemes 25-35 éves kor között szülni.

Ha engem kérdezel elsősorban az élettársa fogja örökölni (ha van. Aztán férfi révén még 70 évesen is tud nemzeni gyereket más nőknél), utána a testvérei, utána a szülei kapják meg az örökséget (így ha ők már nem élnek, ekkor kapják meg az ő leszármazottjaik - tehát a testvérek vagy azok halála esetén azoknak a leszármazottjai és így tovább). Jönnek a nagyszülők hasonlóak alapján, utána pedig a még távolabbi felmenői, illetve azok leszármazottjai.


Abszolút magányos személy vagyona állami tulajdonba kerül.


"Talán a gyermekes házaspárokat támogatják majd belőle?"


Tegyük fel 40 millió öröksége volt: Ma 4 millió házas emberre leosztva mindenki kap 10 forintot. Mondjuk lehetne így is. Kapna a fiam belőle egy nyalókát annak örömére, hogy meghalt egy magányos asszony.

2013. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs gyerek, a szülők sem élnek akkor oldalágon öröklődik.
2013. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál a Hild-ről?

Na ők és társaik majd felajánlják, hogy szép életjáradékot adnak öreg korukban ezeknek a nőknek cserébe az ingatlanjukért.

2013. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!