Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ilyenkor? Kik...

Mit tegyek ilyenkor? Kik kaphatnak önkormányzati támogatást a társadalom biztosításra? Bővebben katt.

Figyelt kérdés
Ma elmentem az apehhoz, mert munkanélküli vagyok egy hónapja. Anyámnak szóltam erről, de ma jó le...ott, hogy miért kellett elmennem az Apekhoz, mert elakarta volna velem másnap ezt intézni. Nem akarjuk a tb-t fizetni, mert nem engedhetjük meg magunknak anyagilag a havi 6660 forintot(222/nap). Hogy lehetne ezt úgy vissza fordítani, vagy jobbá tenni, hogy ne kelljen fizetni a semmiért a tb-t. Munkát sehol nem találok. Minden létező helyet felhívtam(ápolási asszisztens szakmám van), de mindenhonnan elutasítanak, mondván, hogy nincs hely. Önéletrajzot ha beviszek, az megint egy kínszenvedés, mert 350jegyre(sok helyen muszáj bliccelnek) nagyon sok, feleslegesen nem szeretnél több ezret kidobni az ablakon. Érettségivel is próbálkoztam 2x is..sikertelenül..annyira elegem van ebből az egészből, hogy ilyen foscsi országban élünk..elmennék innen, de ahhoz is kell zsozso, nekem meg nincs. Kérlek segítsetek ha tudtok, valamit, nagyon fontos lenne és sürgős.
2013. febr. 5. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, akkor kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBd.

Az, hogy mikor számítasz rászorulónak, kiket tekintenek egy családnak, stb, a szociális törvényben megtalálható (neten fenn van) Külön fejezet foglalkozik ezzel a törvényben.

A Tbdet leghamarabb a kérelem benyújtásának napjától rendezik. Tehát ha neked pl. tegnaptól rendezetlen a jogviszonyod (nincs TBd) és 02.18-án mégy az önkormányzathoz, akkor erre az időszakra (tegnaptól a kérelem benyújtásáig) ki kell fizetne magad után a TBt.

Ha rászorulónak minősülsz és rendezi az önkormányzat a TBd, akkor a határozatban szereplő kezdő időponttól kezdődően bejelented a NAVnak a változást (hogy nem kell magad után fizetned)

2013. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!