Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem áll fenn annak a veszélye,...

Árokpart kérdése:

Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a hagyományos alapokon nyugvó társadalom ha a folyamatok így haladnak teljesen leépül?

Figyelt kérdés
Több szempont, jel is mutat erre. A közigazgatási intézményekben sőt a szektorok egészében az állampolgárokkal sokszor tiszteletlen hangnemben beszélnek ha ügyes-bajos dolgait próbálják intézni. A vendéglőkben, kocsmákban szórakozóhelyeken egy kávé, üditő vagy bármilyen ital mellett nem lehet rágyújtani (hozzáteszen nem dohányzó vagyok és nem szerettem ha áthatott a cigifüst) de az emberek még ezelőtt 10-12 éve is egy meccs vagy egyéb sport után, vasárnap délután beültek és egymással elbeszélgettek. Ha valaki egy kicsit többet ivott humorosan másnap a munkahelyen együtt nevettek rajta. Nem pletykáltal ennyit az emberek egyik ember nem irigyelte a másik fizetését. Hol vannak napjainkban a korábban mosolygós,emberi élethelyzeteket megértő és átérző korrekt ügyintézők és a részrehajlás nélküli eljárások az összes államigazgatási szektort beleértve a rendvédelem, igazságszolgáltatástól elkezdve, a korábbi a társadalom együttélési színterei (helyi közösségek, színjátszókörök, énekkarok és sorolhaznánk végtelenségig.) Ha ez a tendencia nem fordul meg akkor szerintem reális az esélye a társadalmi rend előbb-utóbbi felbomlásának.
2012. okt. 27. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Igen, kissé kezd túlszabályozódni a társadalom. Emellett pedig ott vannak bizonyos csoportok, akik meg kivonják magukat a szabályok alól...

A történelemből adóan bizonyos rendek, rendszerek mindig felbomlanak, semmi sem örök, nagy változás részesei vagyunk. :D

2012. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az '56-os események kapcsán gondolkodtam el azon hogy vajon a mai MO-n élő emberek meg tudták-e volna csinálni ugyanazt? Mert ahhoz is kellett egyfajta közösségnek működnie hogy megszerveződjenek az ellenállási csoportok és egy ekkora volumenű dolog jöjjön ki belőle.

Sajnos az emberi közösségeket egyre jobban szétszedik a számítógép, TV, és a 12 órás műszakok. Nem vagyok öreg, de még 10-15 éve is teljesen más légkör volt jelen a mindennapokban.

2012. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem pletykáltal ennyit az emberek egyik ember nem irigyelte a másik fizetését. "


Lehet, hogy alapjaiban átalakul a társadalom, az értékrend.

De az ilyen "régen minden jobb volt" gondolatmenetektől nálam mindig lerepül az ékszíj.

Régen egyszerűbb, igazságosabb volt az ügyintézés? A cucializmusban? Na ne vicceljünk!

Színjátszókör, dalárda? Ma is vannak helyi közösségek, csak utána kell nézni. A neten pedig olyan közösségek jönnek létre, amelyek régen elképzelhetetlenek voltak. Ma is megyek egybe.

2012. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha lett volna 4000 éve gyakori kérdések, akkor nagyjából 4000 éve mindig mindenki ezt a kérdést tenné fel:)

Valahogy állandóan, kortól függetlenül mindenkinek az a benyomása, hogy züllik a társadalom, és mindenki visszavágyik az Aranykorba, ami az emlékeiben szebb:)

És világvége még egyszer sem lett belőle:)

2012. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!