Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopás, nagykorú esetében...

Bolti lopás, nagykorú esetében? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

1350 ft értékben loptam. Megírták a jegyzőkönyvet, kifizettem az árut.

Bánom nagyon, tudom hogy hülye voltam, nem kicsit. Eszem megáll, hogy miért csináltam??!

Megadtam a címem, azt mondták 1 hónapon belül ne nagyon számítsak semmire. De mire számítsak?

Soha nem tettem még ilyet. Azt mondták, lehet, hogy csak figyelmeztetést kapok. Szerintetek? Ebből tárgyalás is lehet?

Még egy kérdés: a bejelentett lakcímem megadtam, plusz a tartózkodási helyem is. Hova küldik a levelet? (a bejelentett lakcímemen nem tartózkodom soha, nem tartom a kapcsolatot a szülőkkel, így soha nem kapnám meg a levelet)


2013. febr. 6. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
1350ft-ból nem lesz tárgyalás, nyugi. a minimálérték alatt van, bőven.
2013. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És vajon mennyi büntetésre számíthatok? Azt a levelet ugye a levelezési címemre kapom?
2013. febr. 6. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem tom,soha nem loptam.De a levelet az állandó címedre fogják küldeni.Tényleg hülye voltál.Most 1350ft-ért kellett neked ez a szégyen cirkusz?Hát ha már rá álltál a lopásra legalább sok millát nyúltál volna:))azért nem jár olyan bünti mint 1350ft-ért:))))))))
2013. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De miért oda küldik, akkor miért adhatom meg a levelezési címet? Így találomra havonta menjek haza, hátha megérkezett a levél?
2013. febr. 6. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem lejárt a parkolásom, a piros tasak nem volt a kocsimon, 16 000-et kellett fizetnem. Te szándékkal loptál, hiába fizetted ki, utólag én is inkább kifizettem volna azt a száz forint többletet, de én nem tehettem. Jogos lenne a nagy bIrság, hogy többet eszedbe se jusson.
2013. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezzel teljes mértékben egyet értek! Semmi felháborodásra nincs jogom, ha nagyobb büntetést kapok. Én csak attól tartok, hogy nem ide, a levelezési címemre küldik a levelet,és így nem jutok hozzá. Nem tudom részletre megkérni, vagy esetleg kicsúszok a határidőből. Mennyi idő múlva kapom meg a levelet?
2013. febr. 7. 04:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!