Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A lányom...

Mit csináljak? A lányom összeállt egy roma fiúval.

Figyelt kérdés

A lányom 18 múlt és most nagyon megy neki,hogy ő felnőtt én ne szóljak bele az életébe duma. Bár már nem tanul,de dolgozni sem akar elmenni,főleg mióta ezzel a gyerekkel van együtt. Pedig mikor leérettségizett megmondtuk neki,hogy vagy továbbtanul vagy dolgozik ez a két opció van,de hát tojik nagy ívben mindenre mióta ez a srác megbolondította.

A fiú stílusa nagyon borzasztó,káromkodik,hangoskodik,mert halkan nem tud beszélni,hallottam már,hogy lek.vázta a lányomat és itt van nálunk ha kell,ha nem. Úgy járkál a lakásban,mintha otthon lenne. Mondtam először a lányomnak,hogy vagy ő szól a fiúnak,vagy én magyarázom el neki,nálunk mik a szokások. De konkrétan magasról le... amit beszélek.

Persze,már csak akkor jön fel a gyerek,mikor én és a férjem dolgozunk,de megmondom őszintén félek,hogy eltűnik valamink,vagy amilyen hülye befolyásolható a lányom ellop,elad valamit,hogy legyen pénzük a gyerekkel.

Nem a származásával van elsősorban bajom a gyereknek,hanem a stílusával,mert egy naplopó és a lányomnak ez a "normális",mert a lila köd a szeme előtt van.

Mit tegyek,nem tudom hogy ébresszem rá a lányomat,hogy nem neki való ez a srác.



2012. dec. 15. 23:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%

A családunkban 1 kritérium van ROMÁKKAL NEM ÁLLUNK ÖSSZE!

Drága unokahúgom viszont sikeresen összejött egy roma fiúval, nagybácsim felpofozta a lányát aki szintén 18 múlt, majd ki rakta a srácot a lakásból. Nem vagyunk rasszisták, de a romákat családon belül nem szeretnénk látni. Ha kell veszekedj a lányoddal, de értesd meg vele, hogy a romák mások mint mi, főleg ahogy leírtad...

2012. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem a származásával van bajod, akkor miért emelted ki már rögtön az első mondatban? Csak kíváncsi vagyok.
2012. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

"Nem a származásával van elsősorban bajom a gyereknek,hanem a stílusával,mert egy naplopó." Örülök, hogy ezt tisztáztuk.

Nincs óriási élettapasztalatom, de szerintem választás elé kellene állítani a lányodat: vagy tanul/dolgozik, vagy nem tartjátok el tovább, és mehet, amerre lát. Szerintem amint rájönne, hogy a fiú sem tartja el, otthagyná őt is szerintem.

2012. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét személyes tapasztalatom a romákkal,de ez a fiú híven tükrőzi azt a viselkedésmódot,amit a romákról szoktak mondani. Le is írtam milyen. Nem lenne vele bajom,ha jól nevelet,dolgos gyerek lenne,de nem az. Félreértés ne essék,ha magyar gyerek lenne,se szívlelném ilyen hozzáállással. De féltem is a lányom.Annyi rosszat hallani a romákról. Tudom,hogy vannak kivételek,nem is akarok általánosítani,de mégis azt érzem,hogy ez a fiú bajt fog hozni ránk!
2012. dec. 15. 23:56
 5/30 anonim válasza:
74%
Ha a lányod nem akar dolgozni csak úgy van a semmibe akkor keményen fel kell ellene lépni mert rossz vége lesz. Ülj le vele beszélgetni és mond meg neki vagy elmegy dolgozni vagy pedig ha annyira felnőtt pakoljon össze és hagyja el a házat.
2012. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
De őszintén! Egy igazi szülő hogyan dobhatná ki az utcára a saját gyerekét? Nekem alapesetben nem lenne nyűg a lányom,mert míg keresett munkát semmire nem volt igénye,tudta hogy nincs pénz az extrákra,megértette. Most is csak azért vagyok rá dühös,mert azt látom,kezd elkallódni.
2012. dec. 16. 00:05
 7/30 anonim ***** válasza:
61%
Roma? Tehát akkor 100 tagú romazenekar, romakerék, romapecsenye, romameggy...
2012. dec. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
81%
Majd meglátod hogy mennyire elviselhetetlen lesz a viselkedése nekem volt egy ismerősöm akinek a lánya össze állt egy kevésbé szimpatikus alakkal. A lány teljesen megbolondult nem akart dolgozni de, még a házimunkában sem volt hajlandó segíteni. A fiú adta alá a lovat, és ő sem volt valami tisztelettudó. A lány egyre jobban kezdett elkallódni a szüleivel is úgy beszélt mintha a seggéből rántotta volna ki. A szülők ezt megelégelték és elküldték a lányt otthonról a barátjához költözött nem telt el 3 nap és könyörgött azért hogy hazamehessen és attól kezdve megváltozott elkezdett dolgozni rendesen és újra normális volt a viselkedése. De ez a te dolgod ha már most kezd elkalodni a lányod annyira elhatalmasodik majd rajta hogy nem fog használni ha rászólsz vagy beszélni akarsz vele direkt azt fogja csinálni ami a szülőket bántja vagy nem tetszik neki. Ha valamit mondasz neki majd az ellenkezőjét fogja tenni.
2012. dec. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%

"Ha nem a származásával van bajod, akkor miért emelted ki már rögtön az első mondatban? Csak kíváncsi vagyok."


Jajj, ezt most úgy írod, mintha nem tudnád hogy viselkedik a cigányok 95%-a...


Szóval, ha valaki leírja, hogy cigány, akkor abból már egyből lehet következtetni, hogy kb. milyen ember.


A kérdezőnek meg üzenem, hogy te nevelted a lányodat.

2012. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Én neveltem hát,ki nevelte volna :D? Köszi a "hasznos" tanácsot,eszerint fogom értékelni...
2012. dec. 16. 00:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!