Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet megoldani ha...

Hogy lehet megoldani ha bejelentkezek valahova abba a háztartásba a jövedelmem ne számolják bele?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, ugyanis ez sok visszaélésre ad lehetőséget.
2013. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hívd fel a 104-es ingyenes telefonszámot és kérlek, mond el, hogy mit akarsz te csinálni.
2013. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Megszűnik a 104-es hívószám"

[link]

2013. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, hisz jogilag te ott laksz.
2013. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemlehet.

Mivel a 'lakcím' és 'háztartás" szó ugyanazt jelenti a törvény előtt.

Ezt felváltva, véletlenszerűen használja a jogi nyelv, hogy esztétikus legyen a mondat a törvények szövegében.

(ne legyen szóismétlés)

2013. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Marhaság. Meg lehet!

Azt mondod, hogy külön háztartásban éltek egy fedél alatt. Vagyis külön kaja, a rezsibe befizetsz...

2013. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már hogy a viharba ne lehetne. Kitanultam az egyetemen, munkába állottam. Az állandó lakcímem a szülői ház volt. Ideiglenes lakcím hivatalosan még valamilyen kolesz. Egyébként nem bejelentett albérlet.

Ha a jövedelmemet beszámolják, akkor testvérem semmilyen támogatásra nem jogosult, mert úgy már sok lett volna az egy főre eső összeg. Se szoctám, se Bursa Hungarica, se semmi.

Anyumék felmentek a polgármesteri hivatalba, és "áttetettek külön háztartásba". Tehát hivatalosan ott lakom, ahol ők, meg tesóm, de külön kasszán.

Ez így lehetséges, szabályos és igaz. Nekem van külön keresetem, amihez a többieknek "nincs köze". Meg vannak anyumék, akik kis pénzekből taníttatják tesót. Attól, hogy nekem van keresetem, a szülők és a testvér(ek) még továbbra is rászorultak lesznek.

Ezt meg lehet csináltatni, és szabályos és törvényes.

2013. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!