Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha bejelentkezek Kresz tanfoly...

Ha bejelentkezek Kresz tanfolyamra és kapok egy vizsgaidőpontot ki is fizetem az árát muszáj bennem órára? Nem tanulhatom meg csak itthon?

Figyelt kérdés
Az a helyzet jelentkeztem kreszre, de már 1 hete tanulom és tudom a felét. Fölöslegesnek érzem, hogy bejárjak, mert itthon is megy.
2013. jan. 12. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg be kell járj, a kötelező 30 óra miatt, az NKH ellenőrizheti is a sulit. Gyakorlatban viszont sokan nem járnak be..Az a lényeg, hogy fizess.
2013. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk volt tavaj jelenlétí ív, amit minden órán alá kellett írni. És az iskola is kapott ellenőrzéseket, hogy az éppen ellnőrzött órán mindenki ott van-e, aki az óra elején aláírt.
2013. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg kötelező bejárni, hiszen kifizettd a tanfolyam díját, az iskola meg vállalta, hogy oktatást tart neked. Kellene lennie jelenléti ívnek is, néha van ellenőrzés is... De ha nagyon akarod, meg lehet beszélni az oktatóval, hogy hogyan lehetne ezt "okosba" megoldani. Mindenre van megfelelő módszer.

(egyébként meg az ilyen "othol elóvastam a kresszkönyvet meg megódottam a teszteket, azt' megy ez nekem, nem kő' itten délutánokat űni" kaliberű emberek szoktak elméleti vizsgán néha nagyon meglepődni és általában ijedtükben meg is buknak rögtön, na de ez már-már színtiszta rosszindulat)

2013. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt minden órán jelenlét aláírása.

És igen bekell járni. Ha megbuksz akkor bánni fogod elhiheted. /ismerősöm minden órán ott volt gyakorolt órán és úgy bukott 4x órán mellesleg mikor otthon csinálta a feladatokat vagy órán csináltak akkor csak 1-2 hibája volt/

2013. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Illene bemenni, mivel nem biztos hogy egyébként sikerülni fog, csak mert otthon véleményed szerint megtanultad.
2013. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha sikeresen átmész a vizsgán, de maradnak sötét foltok? Nagyon szép dolog, amikor azért cseszed el a forgalmi vizsgád, mert nem jártál kreszre, és fingod sincs egy szituációról. Vagy urambocsá ezért csattansz majd bele valakibe, annak tudatában hogy igazad van. Nagyon fontos a kresz, és sokkal jobban elmagyarázza az oktató, mint Te magadnak.
2013. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most komolyan mondod utolsó? Szerinted bárki is használja a kresz utasításokat a táblákon kívül? Mert ahogy látom senki sem tartja be... Megállni tilosba rendre megállnak, busz sávba mindenki megáll. Kb. senki se foglalkozik a kreszre, hanem betartják az elsőbbségadás szabályait, meg nézik merre lehet menni és kész... Mindenki vigyáz, nehogy neki menjen a másiknak, de ha megnézlek téged, napi hány hibát követnél a kresz szerint az 4 jegyű szám lenne.
2013. jan. 14. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
És szerinted ez a követendő példa? Csak megsúgom, nem. Pont ez a baj, hogy még gyakorlatilag sehol nem vagy a jogsi felé vezető úton, de már letojod a kreszt. Ez elég gyerekes hozzáállás. Éppen elég barom van már az utakon, ne akarj közéjük tartozni te is. Inkább legyél felelősségteljes vezető, aki tud közlekedni is. (mert vezetni mindenki tud)
2013. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kb. senki se foglalkozik a kreszre, hanem betartják az elsőbbségadás szabályait, meg nézik merre lehet menni és kész..."

És te tudod az elsőbbségadás szabályait csak úgy, magadtól? Azt is tudod, mikor kell elengedni a balról jövőt az egyenrangú útkereszteződésben? Azt is, hogy elfogyó sávok esetén kinek van elsőbbsége? Vagy hogy egysávos hegyi úton a két szembejövő közül kinek kell visszatolatnia? Csak mert ezekben az esetekben nem működik az "ott van a tábla, majd arról tudom" módszer.

És ezen kívül még sokféle területe van a közúti közlekedésnek, amiket nem biztos, hogy a te hihetetlen lángeszed képes önerőből, oktatás nélkül felfogni. Úgyhogy visszább lehet venni a bazi nagy arcból, mert ilyen hozzáállással nagyon könnyű elbukni elméleti vagy gyakorlati vizsgán.

(arról nem beszélve, hogy ha olyannal hoz össze a sors a közlekedésben, aki kivételesen tudja és alkalmazza a KRESZ-t, még baleset is lehet a vége annak, hogy te egyénileg értelmezed a szabályokat)

2013. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És te tudod az elsőbbségadás szabályait csak úgy, magadtól?

Igen.


Azt is tudod, mikor kell elengedni a balról jövőt az egyenrangú útkereszteződésben?

Igen.


Azt is, hogy elfogyó sávok esetén kinek van elsőbbsége?

Igen.


Vagy hogy egysávos hegyi úton a két szembejövő közül kinek kell visszatolatnia?

Igen.


Szerinted mit csinálok a Kresz könyvvel? Rajzolok bele? vagy mi? Midnen kérdésen átmegyek...

2013. jan. 14. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!