Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sértettként kérhetek infót a...

Sértettként kérhetek infót a vádlottal kapcsolatban a lent megnevezett szervtől vagy ezt csak rendőrség / bíróság teheti?

Figyelt kérdés

NNI - Gazdaságvédelmi Főosztály

Pénzügyi Visszaélések Elleni Osztály

Vagyon-visszaszerzési Alosztály


Egy ronda csalási ügyről van szó, és a gyanúsított anyagi körülményeiről már a nyomozás során kértek egyszer infókat, akkor ki is derítettek és közöltek mindent, na de eltelt pár év, az ügy húzódik rendesen, és megint szükség lenne az aktuális infókra.


Ezt bírósági szakaszban a sértett megteheti vagy csak indítványozhatja a bíróságnak, hogy tegye meg?



2013. febr. 11. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen infókat magánembernek nem adhatnak ki, csak hatóságoknak.
2013. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, csak akkor meg elég ellentmondásos a dolog, mert ugye iratismertetéskor kértem másolatot az egészről,m és abban meg megkaptam ezt is, azaz eljutott hozzám az info teljes egészében, csak az a változás, hogy a jelenlegi kellene most.

tehát logikátlan sztem, mert ha meg bíróság kéri ki, akkor utána tőlük arról is kérhetek másolatot, nem értem én ezt :(


de ok, ha 100 % így van, akkor azt tudod esetleg, hogy sértettként indítványoznom kell a bíróságon ezeknek az adatoknak a beszerzését?

2013. febr. 11. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, indítványozni kell, akár szóban a tárgyaláson ejelntheted, akár írásban.
2013. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*bejelentheted
2013. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi

informális úton azóta megtudtam a dolgokat, de hát kéne hivatalsan

2013. febr. 13. 22:28
 6/6 A kérdező kommentje:
na bejelentettem, de elkezdik, hogy akkor is azt csak max ők tudják meg és nekem nem adják ki az infót, és persze elbírálás alá kerül az indítványom, és az se biztos, hogy helyt ad neki a bíró. de ha helyt is ad, én nem tudok meg semmit. áááhhh nem igaz ...
2013. febr. 14. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!