Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem jelentett be 8 óra a...

Nem jelentett be 8 óra a (volt) munkaadóm, és nem hajlandó a bért számlára utalni. Hol lehet feljelenteni?

Figyelt kérdés

Négy órásból áttettek nyolc órásba február elején. A jelenléti íven továbbra is négy óra szerepelt. Nem írtam alá, rákérdeztem, mikor jelent be. Azt mondta folyamatban van, aztán természetesen kirúgtak, más indokkal.

(Egy ideje keresek más állást, számítottam hasonló lépésre.)

A fizetést sem hajlandóak utalni, nem csak nekem: mindenkinek készpénzben fizetnek, akinek nincs valamilyen levonása a számláról. (Tehát csak annak utalnak, aki másképp nem tudja elvállalni a munkát, mert pl. tartozása van közművek felé, és úgy hallottam, nekik is csak a "bejelentett bér után", a többit kézbe.)


Hol és mi módon jelenthetem fel a céget?



2013. febr. 16. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Bemész a területileg illetékes munkaügyi központba. és a jogász mindent eldalol.
2013. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
91%

Be kell tudni bizonyítanod hogy annál a cégnél dolgoztál,azt is bizonyítanod kell hogy 8 órát dolgoztál.

Ez utóbbit nem tudom mennyire lesz könnyű de ha sikerülni fog akkor úgy megbüntetik a munkaadódat hogy sírni fog.Első körben nem rossz a munkaügyi központ,bár az APEH-nél fogsz kikötni később.

2013. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
A fizetést éppen azért nem hajlandók utalni (főleg nem a fekete részét), mivel annak nyoma lesz, amit később nem nagyon lehet letagadni, illetve a könyvelésnél nem mindegy, hogy milyen pénzmozgások vannak a cég hivatalos bankszámláján, nem lehet csak úgy utalgatni.
2013. febr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a munkáltató megteszi és "megteheti" mert nem tudod bebizonyítani! Nekik olyan ügyvédeik vannak akik kisilabizálják, hogy jól járjanak. Ha bebizonyosodik nem kap semmilyen kedvezményt a munkáltató,mindentől elesik.Nagyon jó ügyvédet kell választani.Van olyan aki erre szakosodott! Nagyon sok sikert kívánok! Érdemes lenne már jobban ellenőrizni a munkáltatókat! Be lehet bizonyítani,hogy mennyi órát dolgozik a munkavállaló.Ilyen esetben többször kellene ellenőrizni és sűrűbben,ott ahol ilyen panasz felmerül.Csak hát a kutya nem harap a farkába.Sajnos saját tapasztalatom van.
2013. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 órásba úgy tehet át, hogy munkaszerződést módosítatok- közös megegyezéssel- ez megtörtént?

Ha igen, nem is értem, hogyan kockáztathatja hogy a jelenléti íven 4 órás munka szerepeljen ( egy ellenőrzés során ez egyből szemet szúrna).


A felmondás indoka mi volt? Ugyanis az sem mindegy, nem lehet "akármilyen" indokkal elküldeni ( nem írtad mondjuk hogy ez próbaidő alatt történt vagy sem?)

Ahogyan az sem hogy a fizetésen felüli egyéb járandóságaidat ( szabadságok, esetleges végkielégítés, stb) kifizeti-e?


( Az hogy kp-ben fizet, nem jogszerűtlen)


Ingyenes jogi segítséget kérhetsz itt: [link]

2013. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!